خبر

مسیر شما: اخبار فرمول جدید قیمت گذاری خودرو
فرمول جدید قیمت گذاری خودرو

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می گوید در حال حاضر که قیمت خودرو در بازار متلاطم بوده و لحظه ای گران می شود در صورت افزایش قیمت کارخانه ای چارچرخ ها، باید منتظر رشد قیمتی بیشتر این محصول در بازار بود.

خبرگزاری خانه ملت ؛ رحیم زارع درباره فرمول جدید قیمت گذاری خودرو، گفت: در حال حاضر که قیمت خودرو در بازار متلاطم بوده و لحظه‌ای گران می‌شود، با اجرایی شدن فرمول جدید قیمت گذاری -قیمت تمام‌شده به علاوه حداکثر ۵ درصد سود تولیدکننده(منوط به بهره‌وری۷۰درصدی)-، وضعیت آشفته تر شده و چارچرخ ها در بازار گرانتر می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی افزود: در شرایط کنونی که مردم با رکود و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند، التهاب بیشتر بازار خودرو، می تواند بار مضاعفی به آنها تحمیل کند زیرا براساس نظریه های اقتصادی، قیمت خودرو بر بهای سایر کالاها نیز اثرگذار است.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رونق گرفتن بازار سرمایه و بورس امید تازه ای بود تا نقدینگی از سایر بازارها مانند سکه، خودرو و .. جمع‌آوری شده و به سمت بورس هدایت شود اما با تصمیمات ناگهانی و اخذ سیاست های نابه جا مانند افزایش قیمت کارخانه ای خودرو زمینه برای جولان بیشتر سوداگران در بازار فراهم می شود.

نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: اگرچه قیمت مواد اولیه، دستمزد کارگر و ... افزایش یافته اما نباید این موضوع را نیز فراموش کرد که خودروسازان پس از رشد یک باره نرخ ارز، بهای چارچرخ ها را متناسب با آن گران کردند بنابراین نباید در شرایط کنونی به دنبال افزایش قیمت مجدد باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی مردم قادر به خرید خودرو با قیمت های کنونی نیز نیستند، حال چگونه با افزایش قیمت کارخانه‌ای بتوانند خودرو خریداری کنند./

نظر شما
مشخصات خبر