کمالی پور مطرح کرد ؛

حزب الله در کنار ایران

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس گفت: در شرایطی که حزب الله لبنان تبدیل به یک جریان سیاسی تأثیرگذار در داخل این کشور و سطح منطقه شده است، فشار تل آویو بر آلمان و دیگر کشورهای اروپایی برای اقدام علیه حزب الله قابل پیش بینی بود.

خبرگزاری خانه ملت ؛ یحیی کمالی پوربا اشاره به موضوع اعمال محدودیت‌های آلمان علیه حزب‌الله لبنان، گفت:باید پرسید چرا باید شاخه سیاسی گروهی مانند حزب الله در لیست سیاه کشورهای اروپایی و آمریکا قرار بگیرد؟ اعمال نفوذ آمریکا در بین کشورهای اروپایی برای تحت فشار قرار دادن حامیان ایران در منطقه با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

کشورهای غربی در تصمیم گیری های سیاسی نمی توانند مستقل عمل کنند

وی  با بیان اینکه کشورهای غربی بارها ثابت کرده اند که در تصمیم گیری های سیاسی نمی توانند مستقل عمل کنند، ادامه داد:در شرایطی که حزب الله لبنان به دلیل عملکرد خود تبدیل به یک جریان سیاسی تأثیرگذار در داخل این کشور و سطح منطقه خاورمیانه شده است ،فشار تل آویو بر برلین برای اقدام علیه حزب الله دور از ذهن نبود.

حزب الله در کنار ایران، اصلی‌ترین دلیل ناکامی سیاست‌های آمریکا در منطقه است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حزب الله امروز در کنار ایران اصلی‌ترین دلیل ناکامی سیاست‌های آمریکا در منطقه است و رژیم صهیونیستی نیز آن را به عنوان یکی از دشمنان اصلی خود قلمداد می‌کند،مطرح کرد: آمریکا حزب الله را به عنوان یکی از بازوهای ایران مطرح می‌کند و در تلاش است با کمرنگ کردن نقش این گروه در تحولات منطقه، ایران را از این بازوی قدرتمند محروم کند.

کمالی پور با بیان اینکه دولت آلمان با توجه به نفوذ جدی صهیونیست‌ها در درون دولت این کشور، یک ارتباط عمیق با این رژیم دارد، تاکید کرد: فشار رژیم صهیونیستی به قدری زیاد شد که بالاخره آلمانی‌ها در مقابل آن ها تسلیم شدند و درحال حاضر آلمانی‌ها در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده اند.

وی  با بیان اینکه اقدام آلمان در واقع اعلان جنگ علیه حزب الله لبنان و نیروهای مقاومت است، تصریح کرد: بلافاصله بعد از این اقدام دولت آلمان، سفیر آمریکا در برلین در صفحه توئیتر خود از رئیس کمیسیون اروپا و رئیس جمهور فرانسه درخواست کرد تا در حمایت از دولت آلمان، حزب الله لبنان را گروهی تروریستی اعلام کنند. همچنین وزارت خارجه آمریکا، با استقبال از این اقدام،با صدور بیانیه ای تصمیم آلمان را برای تروریستی تلقی کردن حزب الله لبنان، مستقیماً به سیاست فشار حداکثری علیه ایران نسبت داد، که این نشان از ردپای آمریکا در اقدام منفعلانه آلمان علیه حزب الله لبنان دارد.

روز دهم اردیبهشت، دولت آلمان اعلام کرد که فعالیت‌های حزب‌الله در خاک این کشور ممنوع است و آن را بعنوان یک "سازمان تروریستی" معرفی کرد و از روز یازدهم اردیبهشت حمله به بعضی از مساجد و مراکز فرهنگی در آلمان آغاز شد و بیش از هزار نفر از افرادی را که به نوعی با حزب‌الله ارتباط داشتند، دستگیر شدند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، تروریست ها، حرکت های تروریستی، عراق، لبنان