پزشکیان مطرح کرد ؛

مجلس دهم مستقل از فشارهای سیاسی و قاطع عمل کرده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید کسانی که از مجلس دهم ناراحتند برای این است که نمایندگان مستقل عمل کردند و نظر مجلس الزاما نظر آنها نبوده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ مسعود پزشکیان با اشاره به عملکرد مجلس دهم و انتقاداتی که به کارنامه این دوره از مجلس می شود، گفت: بارها گفته ام که این مجلس مستقل از فشارهای سیاسی و قاطع عمل کرده است و علت ناراحتی عده ای هم این بود که مجلس نظر خود را بدون توجه به نظرات آنها داده است.

پزشکیان تاکید کرد: کسانی که از مجلس دهم ناراحت هستند برای این است که این مجلس اتفاقی که آنها می خواسته را رقم نزده اند و این نشان می دهد که نمایندگان مجلس دهم رای و نظر خود را اعلام کرده اند.

وی با اشاره به اقدامات مخالفین مجلس اظهار داشت: عده ای در رسانه ها، یک طرفه در برخی مسائل از جمله برجام، FATF و موضوعات دیگر غیر منطقی اظهار نظر می کنند و در مقابل آنها کسی حضور ندارد تا پاسخ اظهاراتشان را بدهد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: آن چیزی که درباره مجلس دهم مشخص بوده، این است که از مجلس نظر خواسته شده و نمایندگان مستقل نظر داده اند، حالا عده ای از این نظرات خوششان نیامده است که بحث جداست؛ البته اگر مقام معظم رهبری نظر مجلس را نپذیرند همه اطاعت می کنیم اما اگر در سطوح دیگری نظر مجلس را خواسته اند و نمایندگان رای داده اند نمی شود گفت نظر بدهید اما آن نظری که ما می خواهیم را بگوید. این درست نیست، کسانی که از مجلس دهم ناراضی هستند به این دلیل بوده که نظر مجلس همان نظر آنها نبوده است.

پزشکیان در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: مجلس در حد توان خود در وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور، اقدامات ترامپ و روندی که وجود دارد، کار کرد؛ واقعیت این است که مجلس دهم نتیجه همه ادوار مجلس است و حالا برخی می گویند مجلس دهم خوب عمل نکردند، آنهایی که خوب بودند چرا ما را به اینجا کشاندند؟ آنها که کار خوب کرده اند چه کسانی بودند؟

وی تاکید کرد: بیشتر انتقاداتی که به مجلس دهم می شود سیاسی، جناحی و غیر منصفانه است، باید برای ناکارآمدی و ضعف مجلس مصداق بیاورند، باید برای اقدامات خوب مجالس گذشته نیز مصداق بیاورند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه حالا نوبت آنها در مجلس یازدهم می رسد و می بینیم چه کار می کنند، اظهار داشت: سالهاست شعار معجزه می دهیم و می خواهیم معجزه کنیم اما موفق نمی شویم و یکدیگر را مقصر می دانیم، همه ما قصریم و به جای دعوا کردن و متهم کردن یکدیگر باید بنشینیم و مشکلات خودمان را حل کنیم./

پایان پیام

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم