در کمیسیون اقتصادی صورت می گیرد؛

بررسی لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری انزلی

نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری انزلی ارجاعی از صحن علنی را بررسی خواهند کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ دستورکار کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت ماه به شرح ذیل اعلام شد:

نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس از ساعت 11 و 30 دقیقه لغایت 13 روز یکشنبه، لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری انزلی ارجاعی از صحن علنی را بررسی خواهند کرد.

بنابراین گزارش، پیش از این نمایندگان در نشست علنی روز (سه‌شنبه، 16 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه توسعه منطقه آزاد تجاری-صنعتی گیلان (انزلی) بعد از موافقت با ماده واحده آن مبنی بر اینکه محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی گیلان (انزلی) به مساحت 8609 هکتار تعیین شود تبصره آن را برای تعیین‌تکلیف و تعیین نقشه به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

گفتنی است، در ماده واحده لایحه توسعه منطقه آزاد تجاری-صنعتی گیلان (انزلی) آمده است: محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی گیلان (انزلی) به مساحت 8609 هکتار بر طبق نقشه پیوست که به تصویب هیات وزیران رسیده است تعیین می گردد.

همچنین در تبصره این لایحه که برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد آمده است: به دولت اجازه داده می شود علاوه بر محدوده فوق الذکر حداکثر به میزان 2 هزار هکتار در نقاط دارای توجیه شهرستان های استان گیلان با اولویت انزلی را به محدوه اضافه نمایند.

لازم به ذکر است مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس پس از ایراد سخنان موافقان و مخالفان این تبصره تاکید کرد که تبصره مذکور باید جهت تعیین نقشه به کمیسیون ارجاع و تعیین تکلیف شود که با موافقت نمایندگان روبه رو شد./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، سازمان های مناطق آزاد، مناطق آزاد