بنیادی مطرح کرد ؛

توسعه تخت های بیمارستانی در طرح تحول سلامت مدیریت کرونا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: توسعه تخت های بیمارستانی در طرح تحول سلامت مدیریت کرونا را تسهیل کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز بنیادی در پاسخ به این سوال که چرا ایران در بحران کرونا دچار کمبود تخت بیمارستانی نشد؟ گفت: همزمانی مفید شیوع بیماری کرونا با عید و تعطیلات نوروزی شرایط را برای مدیریت و برنامه‌ریزی‌های معاونت درمان وزارت بهداشت تسهیل کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامیبا اشاره به کاهش 50 درصدی ورودی بیماران به بیمارستان‌ها در تعطیلات نوروزی، افزود: کاهش ورودی به بیمارستان‌ها موجب شد، تخت‌های خالی بیشتری در اختیار بیماران کرونایی قرار بگیرد.

توسعه تخت‌های بیمارستانی در طرح تحول سلامت مدیریت کرونا را تسهیل کرد

وی  افزایش قابل ملاحظه و توسعه تخت‌های بستری را از تحولات ایجاد شده در طرح تحول سلامت دانست و اظهار کرد: در طرح تحول سلامت بیش از ۲۴ هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی و 5 هزار تخت‌ ICU و مراقبت‌های ویژه به ظرفیت حوزه سلامت کشور اضافه شد. از این جهت توانستیم بحران کرونا را تا حدودی مدیریت کرده و در سطح جهان بین کشورهای با رتبه‌ی مناسب قرار بگیریم.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدواریم بودجه یک میلیارد یورویی که از صندوق توسعه ملی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت با ارزیابی و آسیب‌شناسی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای رفع کم و کاستی‌های مبارزه با کرونا و سایر اپیدمی‌هایی که ممکن است در آینده کشور را تهدید کند، مورد استفاده قرار بگیرد.

توانمند سازی کادر درمانی از اولویت‌های هزینه کرد بودجه ستاد ملی مبارزه با کرونا است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولویت‌های هزینه‌کرد بودجه اختصاص یافته به وزارت بهداشت برای با مبارزه با کرونا، افزود: توانمند سازی کادر درمانی، بروز رسانی و کیفیت بخشی به تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها، توسعه آی سی یو و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت از اولویت‌های هزینه‌کرد بودجه مذکور است. بی‌تردید گسترش این موارد، زیر ساخت حوزه سلامت را به حد قابل قبولی می‌رساند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات هزینه ای، بیماری کرونا، درآمدها و هزینه ها، ویروس کرونا