حسن بیکی مطرح کرد ؛

اقدامات آمریکا صلح و امنیت جهانی را به خطر انداخته است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سازمان ملل نباید نسبت به اقدامات آمریکا از تحریم های یکجانبه و غیرقانونی گرفته تا خروج از برجام به عنوان یک موافقتنامه بین المللی بی تفاوت باشد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به نامه ظریف به گوترش درباره اقدامات آمریکا که صلح و امنیت جهانی را به خطر انداخته است، گفت: از مقطعی که ترامپ در آمریکا روی کار آمد تلاش داشت جهان را تک قطبی کند که در این مسیر از هیچ اقدام غیرقانونی نسبت به قوانین سازمان ملل کوتاهی نکرد.

آمریکا به دنبال جبران شکست مدیریتی خود در بحران کرونا با اعمال فشار به کشورهای دیگر است

وی  در ادامه با بیان اینکه آمریکا تمام کشورهایی که با سیاست‌های این کشور غیر همسو بوده اند، تحریم کرده است، عنوان کرد: تعداد زیادی از کشورهای عضو سازمان ملل همچون چین، ونزوئلا، سوریه، روسیه، ایران و غیره از سوی آمریکا تحریم شده اند که خود خطری برای صلح بین الملل است.


نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ترامپ برای فرار از شکستی که در مدیریت کرونا خورده است تلاش دارد عملیات روانی سنگینی در سطح افکار عمومی جهان صورت دهد، اظهار داشت: شکست های پی در پی ترامپ در تصمیم گیری ها و اقداماتش باعث شده است از طریق دیگری در فکر جبران برآید و آن تحریم های بیشتر و اقدامات غیرقانونی است.

حسن بیکی در ادامه با اشاره به اینکه کشورهای 1+4 همچنان به برجام پایبند هستند و این شکست دیگری برای ترامپ است، عنوان کرد: البته اعضای این گروه نیز می دانند اگر برجام بر هم بخورد، ایران برنده نهایی خواهد بود چرا که جمهوری اسلامی در حوزه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و دفاعی به گونه ای عمل کرده که به واسطه پیشرفت ها در دوران تحریم، دیگر نیازمند غرب نیست.

مجلس، دولت و وزارت خارجه برای احقاق حقوق ایران تدبیر کنند

وی در ادامه به وظیفه مجلس، دولت و دستگاه دیپلماسی در برخورد با آمریکا اشاره و بیان کرد: مجلس باید قوانینی تصویب کند که بتواند با رونق بازار داخلی، دست خارجی را نسبت تأثیراتی که در بازار داخل دارد ببندد و جهش تولید را دنبال کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با اشاره به وظیفه دولت عنوان کرد: دولت باید با تقویت توان اداره داخلی، بحران ها را مدیریت کرده و به سهولت از آنها عبور کند همچنین باید با ایجاد روابط با کشورهای مختلف، دیپلماسی خود را تقویت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به وظیفه خطیر وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید تلاش های خود را برای احقاق حقوق ایران صورت دهد و جا دارد در این مسیر تیم وزارت خارجه با سرعت بیشتری اقدام کنند و به شکایت و نامه نگاری با سازمان ملل اکتفا نکرده و اقدام عملی داشته باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تحریم های اقتصادی، ویروس کرونا