وقف چی مطرح کرد ؛

ضرورت حمایت از کشاورزان

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: در حال حاضر به دلیل عدم وجود الگوی کشت شاهد نوسان قیمت هزار تا پانزده هزارتومانی گوجه فرنگی طی یکسال هستیم.

خبرگزاری خانه ملت؛ علی وقف‌چی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامیدر خصوص افت قیمت محصولات کشاورزی در فصل برداشت، گفت: نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تلاش زیادی در راستای حمایت از کشاورزان داشته‌اند، اما هرج و مرج مدیریتی اجازه اخذ تصمیمات جدی و معقول را نمی‌دهد.

وی  با اشاره به اینکه متاسفانه در زمینه ایجاد توازن و تعادل بین تولید و نیاز بازار موفق نبوده‌ایم، ادامه داد: سازمان‌های برنامه‌ریز باید نیاز مصرف محصولات کشاورزی را اعلام و بر اساس این گزارش وزارت جهاد کشاورزی به تولیدکنندگان برنامه کشت ارائه کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل عدم وجود الگوی کشت شاهد نوسان قیمت هزار تا پانزده هزارتومانی گوجه فرنگی طی یکسال هستیم، تصریح کرد: یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از زیان کشاورزان به واسطه نوسان قیمتی محصولات تشکیل وزارت بازرگانی است، زیرا علمی مستقل از کشاورزی و صنعت است.


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شاهد تضاد منافع در بخش کشاورزی هستیم، عنوان کرد: زمانیکه تولید، توزیع و تصمیم در اختیار یک بخش باشد در مواقعی که حمایت از تولید ضرورت دارد حمایتی صورت نمی‌گیرد زیرا مجبور به درنظر گرفتن شرایط مصرف‌کنندگان نیز هستند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، الگوی کشت، سطح زیر کشت