بنیادی مطرح کرد ؛

چرایی پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هماهنگی بین بخشی سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت موجب کاهش آمار فوت در مراکز سالمندان شد.

خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز بنیادی در رابطه با چرایی پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی به دلیل کرونا نسبت به سایر کشورها، گفت: پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی در زمان کرونا به دلیل همکاری و هماهنگی بین بخشی سازمان بهزیستی، بخش خصوصی و زارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

بنیادی با بیان اینکه گروه‌های هدف سازمان بهزیستی کشور ریسک بالایی برای ابتلا به کروناویروس دارند، ادامه داد: مراکز سالمندی ایران از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور مورد توجه ویژه وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بود و جلسات متعددی در این خصوص در مجلس با حضور معاون بهداشتی وزارتخانه برگزار شد.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای ورود ویروس کویید-19 به ایران، دستور العمل‌هایی تهیه کردیم و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز سالمندان داده شد. از طرفی وسایل حفاظتی و ضد عفونی کننده‌ها نیز به حد کافی در اختیار این مراکز قرار گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس افزود: هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی و همچنین برنامه ریزی به موقع ستاد ملی مبارزه با کرونا آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی به دلیل کرونا را نسبت به سایر کشورها پایین‌تر نگه داشت./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، سازمان بهزیستی کشور، سالمند، ویروس کرونا