کیان پور مطرح کرد ؛

اهمیت حمایت شرکت های بزرگ بیمه ای از رانندگان

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در کشور ما شرکت های بزرگ بیمه ای مشغول به فعالیت هستند، حال آن ها می توانند با هماهنگی با دولت اقدام به ارائه تخفیف های بیمه ای به ویژه بیمه شخص ثالث کنند تا تمام رانندگان بتوانند از مزایای این بیمه ها استفاده کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیان پور با اشاره به اهمیت حمایت شرکت های بزرگ بیمه ای از رانندگان، گفت: در دو ماهه اخیر با تعطیلی بسیاری از مشاغل و کسب و کارها، مردم برای کسب درآمد با مشکلات بسیاری مواجه شده اند، این مسئله موجب شده که بسیاری از شاغلان نتوانند از پس پرداخت تعهدات مالی خود از جمله اقساط بانک ها بر بیایند.
مجید کیانپور

وی ادامه داد: این مسائل موجب شده که دولت و بانک مرکزی، بانک ها را مکلف به تعلیق بازپرداخت اقساط تسهیلات کنند، همچنین بسیاری از شرکت های بزرگ دولتی، اجاره چند ماهه مساکن و مراکز فروش را بخشیدند، خوشبختانه با این گونه اقدام بخشی از فشارهای مالی مردم کاهش یافت.

مردم در شرایط فعلی کرونایی مشاغل چگونه باید حق بیمه شخص ثالث خود را پرداخت کنند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامیگفت: یکی از تعهدات مالی مردم در شرایط کنونی خرید و پرداخت بیمه شخص ثالث برای خودرو و موتورهای شخصی است، در شرایط کنونی اغالب خانوارها حداقل یک خودرو دارند و به صورت سالیانه مجبور به تمدید قرارداد بیمه هستند، حال این سوال پیش می آید که مردم در شرایط فعلی کرونایی، تعطیلی کسب و کارها و رکود مشاغل چگونه باید حق بیمه شخص ثالث خود را پرداخت کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی شاهد هستیم که در بسیاری از کشورهای خارجی، شرکت های بزرگ بیمه ای اقدام به ارائه تخفیف های بیمه ای برای مشتریان خود کرده اند، این مسئله هم به نفع شرکت ها بوده و هم به سود بیمه شوندگان است. قطعا عدم مراجعه رانندگان برای خرید بیمه شخص ثالث مشکلاتی را برای کشور به دنبال خواهد داشت، بروز این مسئله موجب می شود که در صورت بروز تصادف جرحی و فوتی، افراد نتوانند دیه افراد را پرداخت کنند و این مسئله زمینه ساز افزایش آمار زندانیان را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در کشور ما شرکت های بزرگ بیمه ای مشغول به فعالیت هستند، حال آن ها می توانند با هماهنگی با دولت اقدام به ارائه تخفیف های بیمه ای به ویژه بیمه شخص ثالث کنند تا تمام رانندگان بتوانند از مزایای این بیمه ها استفاده کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، بیمه شخص ثالث، بیمه ثالث، بیمه شخص ثالث، ویروس کرونا