بنیادی مطرح کرد ؛

سیر نزولی بستری بیماران کرونا

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزایش میزان موارد مثبت کرونا را ناشی از افزایش آزمایشگاه های تشخیص دانست و گفت: بر اساس پیش بینی ها اگر واکسن یا دارویی تولید شود تا شهریورماه به دست ما نمی رسد بنابراین مردم همچنان باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛  در مورد اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر اینکه از خرداد به بعد روزهای بهتری خواهیم داشت، گفت: با توجه به اطلاعات و آمار ارائه شده از ویروس کرونا در ایران و سراسر جهان و مطالعات اخیر دانشمندان به نظر می‌رسد ویروس دچار جهش شده و قدرت بیمارزایی آن کاهش یافته است.

بنیادی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزایش میزان موارد مثبت کرونا را ناشی از افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در کشور دانست و افزود: میزان شناسایی مبتلایان بیشتر شده اما تعداد بیماران بستری به ثبات نسبی رسیده است و سیر نزولی دارد.

وی با یادآوری اینکه میزان بستری بیماران و بیمارانی که نیاز به آی سی یو دارند رو به کاهش است، گفت: این علامت خوبی است و امیدواریم که جهشی که در ویروس به وجود آمده تغییر نکند و تداوم داشته باشد البته آزمایشاتی به صورت منطقه‌ای و به صورت پایلوت در برخی استان‌ها در حال انجام است که بر اساس آن میزان ایمنی افراد در برابر ویروس رصد می‌شود و بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده می‌توان گفت که کشور در چه وضعیتی قرار دارد و چه زمانی می‌توان قرنطینه را به طور کامل حذف کرد.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم با تاکید بر اینکه کرونا واکسن و داروی اختصاصی ندارد، افزود: داروی رمدسیویر جدیدترین دارویی است که در آمریکا تولید شده اما اف دی ای هنوز آن را تایید نکرده است و داروی خاصی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد وجود ندارد البته در مورد تولید واکسن هم تحقیقات در حال انجام است و بیش از 40 موسسه و شرکت بر روی این موضوع کار می‌کنند اما هنوز خروجی نداشته و در حال انجام آزمایش های بالینی هستند.

بنیادی ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌ها اگر واکسن یا دارویی تولید شود تا مرداد و شهریورماه به دست ما نمی‌رسد بنابراین ارائه آموزش ها به مردم و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از سوی رسانه ها به ویژه صدا و سیما در زمینه مقابله با ویروس ضروری است و مردم باید همچنان مانند گذشته از تردد غیرضرور اجتناب و نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، ویروس کرونا