موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

مریکا از خروج برجام به خاطر هزینه های سیاسی پشیمان است

سید ناصر موسوی لارگانی گفت: خروج از برجام واشنگتن را برای استفاده از قطعنامه ۲۲۳۱ آچمز کرده است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سید ناصر موسوی لارگانی با بیان اینکه آمریکا دو سال بعد از خروج از برجام پی به اشتباه بزرگ خود برده است، گفت: آمریکا دو سال پیش خودش را آچمز کرد و امروز تلاش می کند تا با دست اندازی به مفاد توافقنامه ای که از آن خارج شده ، بتواند مانع دستیابی ایران به حقوق مبادلات تسلیحاتی شود.

وی  تصریح کرد: خروج از برجام واشنگتن را برای استفاده از قطعنامه 2231 آچمز کرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا دو سال پیش با هدف صفر کردن صادرات نفت ایران از برجام خارج شد، تاکید کرد: امروز آمریکا هم از خروج برجام به خاطر هزینه های سیاسی پشیمان است و هم اینکه خود در وضعیت بسیار بدتری در قیاس با فروش نفت به خاطر بحران کرونا و افت بی سابقه قیمت نفت مواجه شده است.

وی ادامه داد:برخلاف آنچه تصور می شد بزرگ ترین دستاورد ایران بعد از خروج آمریکا از برجام افزایش توان و قدرت استراتژیک بود از این حیث واشنگتن که به خوبی از این مساله اطلاع دارد احساس خطر کرده است.

موسوی لارگانی با بیان این که شکاف بین اروپا و آمریکا مساله دیگری است که آمریکا با آن رو به رو شده است، گفت: اروپا و آمریکا بر سر مساله ایران با یکدیگر اختلافات جدی دارند چرا که اگرچه اروپا به دلیل نفوذ اقتصادی واشنگتن قدرت تصمیم گیری مستقل ندارد اما حاضر هم نیست بیش از این آبروی خود را در عرصه بین المللی با نام آمریکا گره بزند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: وقتی کشوری از توافقنامه ای خارج می شود دیگر نمی تواند درباره مفاد آن صحبت و موضع گیری داشته باشد بنابراین مکانیسم ماشه یا هرآنچه آمریکا درباره آن خوش خیالی می کند دیگر از دسترس ترامپ و مشاوران کم خردش خارج شده است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اعتبارات صادراتی، اقتصاد نفتی