سلیمی مطرح کرد ؛

اولویت مجلس یازدهم در شرایط امروز کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اقتصادی نامناسب کشور که کرونا نیز به آن دامن زده است، همچنین ضرورت جهش تولید و افزایش سرمایه اجتماعی در سال ۹۹، شرایطی است که مجلس یازدهم باید در نظر بگیرد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ اصغر سلیمی با اشاره به نزدیک شدن به آغاز مجلس یازدهم و اولویت این مجلس در شرایط امروز کشور گفت: هم اکنون وقت آن رسیده است به جای انجام یک سری کار‌های سوری و نمایشی،سعی کنیم موانع راه تولیدات داخلی را از سر راه برداریم و همه گونه حمایتی از تولیدکنندگان صورت گیرد تا تولیدکنندگان با دلگرمی بیشتر در این عرصه حضور یابند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس بااشاره به جنگ اقتصادی آمریکا با ایران اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند امروزه جنگ اصلی ایران با آمریکا اقتصادی است، زیرا آن‌ها می‌دانند، ایران از اقتدار نظامی لازم برخوردار است و توانایی دفاع از کیان خود را دارد،پس باید جنگ اقتصادی علیه کشورمان را جدی گرفت.

وی با اشاره به شرایط تحریم های سخت علیه کشورمان، مطرح کرد: در اوضاع کنونی به نظر می رسد باید مجموعه‌ای از اقدامات در دستورکار دولت قرار گیرد تا بتوانیم این مرحله سخت و دشوار را پشت سر بگذاریم؛ با تصمیمات و کار‌های روزمره نمی‌توان کشور را اداره کرد،نیازمند به انجام کار‌های فوق‌العاده و اموری که در اقتصاد کشور تحول ایجاد می‌کنند، هستیم.

سلیمی با تاکید بر تلاش مجلس دهم در موضوع تولید و رفع موانع آن، تاکید کرد: وضعیت اقتصادی نامناسب کشور که کرونا نیز به آن دامن زده است، همچنین ضرورت جهش تولید و افزایش سرمایه اجتماعی در سال 99، همه و همه شرایطی است که مجلس یازدهم باید در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی علیه ایران سالها است که اعمال می‌شود، افزود: نقش اصلی ایفاکننده تحریم‌ها علیه ایران با آمریکا بوده است. آمریکایی‌ها بعد از خروج برجام نیز تلاش می‌کردند تا کشور‌های اروپایی به تعهداتشان درقبال ایران عمل نکنند. بانک‌های سراسر دنیا با ایران مراودات بانکی نداشته باشند. شرکت‌های بزرگ جهان نیز قراردادی با کشورمان نبندند،وقتی آن‌ها اینگونه وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند، ایران نیز باید متقابلاً این موضوع را جدی بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید همه نگاه‌ها از آن سوی مرز‌ها به داخل کشور معطوف شود و از ظرفیت‌های فراوانی که در داخل کشور است، استفاده کنیم،تصریح کرد: تولیدکنندگان هم باید کیفیت کالای خود را افزایش دهند و در حوزه‌هایی که نیاز است نوآوری کرده و طراحی جدید داشته باشند؛از دانش روز بهره بگیرند تا پاسخگوی نیاز‌ها باشند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم پیگیری فساد اقتصادی باشد، تصریح کرد:مجلس آینده باید سال جهش تولید را محقق کند و از هرگونه تفرقه و اختلافی که از بین برنده وحدت است؛ دوری کرده و عقلانیت را محور خدمات رسانی به مردم و بهبود معیشت و اشتغال قرار دهد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، فساد، فساد اقتصادی