زارع مطرح کرد ؛

محور مقاومت امروز قوی ترین وضعیت را در منطقه دارد

رحیم زارع می گوید:طرح صهیونیستی الحاق بخش های دیگری از کرانه باختری به این اسرائیل خطرناکترین پروژه یهودی سازی سرزمین فلسطین است.

خبرگزاری خانه ملت ؛ رحیم زارع با اشاره به موضوع طرح الحاق بخشی از کرانه باختری به رژیم صهیونیستی گفت: طرحی که آمریکا برای تضمین امنیت اسرائیل در منطقه دنبال می‌کند، با حمایت‌های آل سعود، اردن و تعداد دیگری از کشورهای عربی حاشیه خلیح فارس دنبال می‌شود.

آمریکا و همه ارکان آن موظف به حمایت از ایدئولوژی اسرائیل هستند

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس با تاکید بر اینکه آمریکا و همه ارکان این حکومت موظف به حمایت از ایدئولوژی اسرائیل هستند، مطرح کرد: با اجرایی شدن این طرح رژیم صهیونیستی بر خاک و مردم فلسطین کنترل می‌یابد و تمامی پتانسیل مردم فلسطین و حتی پتانسیل اقتصادی آن نیز در اختیار این رژیم قرار خواهد گرفت.

این نماینده  در مجلس با بیان اینکه خاورمیانه در شرایط و موقعیت خاصی قرار دارد، تاکید کرد: از نظر منابع اقتصادی و انرژی خاورمیانه قطب دنیا است و از سوی دیگر نیز شاهراه بین قاره ها و اقیانوس های دنیا است و از همین رو اراده برخی کشورهای استکباری برای ناامن کردن این منطقه شرایط را برای کشورها سخت کرده است.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه طرح استکباری الحاق کرانه باختری به اسرائیل به دنبال تصاحب سرزمین فلسطینیان است، تصریح کرد: آمریکایی ها با این طرح ها فقط موجبات نابودی اسرائیل را فراهم می کنند، هیچ فلسطینی دیگر امیدی ندارد به اینکه اینها برایشان خیری داشته باشند و در واقع این گونه طرح ها باعث شد که هم پیمانانشان نظیر محمود عباس که تا امروز امید به مذاکره داشت،این طرح را نفی کند و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار تشکیل کمیته‌ای برای تدوین راهکارهای مقابله با این طرح شده است.

محور مقاومت امروز قوی ترین وضعیت را در منطقه دارد

وی با بیان اینکه طرح صهیونیستی الحاق بخش‌های دیگری از کرانه باختری به این رژیم خطرناکترین پروژه یهودی سازی سرزمین فلسطین است، مطرح کرد: مقابله با این اقدام صهیونیست ها، نیازمند آغاز دور جدیدی از فعالیت های ملی و جهانی مشترک است، تشکیلات خودگردان سکوت و انفعال را شکسته و دست مقاومت را باز بگذارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه محور مقاومت که امروز قوی ترین وضعیت خودش را در منطقه دارد و اجازه نمی دهد که اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی در این طرح محقق شود، خاطرنشان کرد: غزه به عنوان منطقه ای در محاصره قرار گرفته و محروم از تمام انواع زیرساخت های حیاتی در حالی امسال به استقبال ماه مبارک رمضان رفت که شیوع کرونا هم مشکلات مضاعفی را بر مشکلات مردم این منطقه افزوده است.

وی با بیان اینکه ملت فلسطین با وجود تمامی فشارها و جنایات اعمال شده همچنان برای حفظ خاک و سرزمین خود پایداری خواهد کرد، تصریح کرد: باید اتحاد ملی و جهانی داشت و مردم آزادیخواه جهان و همینطور مسلمانان منطقه و جامعه جهانی این موضوع را پیگیری کنند و باید برای مقابله با طرح‌هایی که هدفشان مسأله ملی فلسطین است، یک برنامه واحد جهانی برپایه مقاومت تدوین کرد.

گفتنی است؛ وزارت خارجه آمریکا در مورد تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی و در آستانه حرکت این رژیم به سوی انتخابات ، آمادگی خود را برای به رسمیت شناختن الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی اعلام کرد.اما مقام‌های اتحادیه اروپا و سازمان ملل به تازگی در مورد الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی هشدار دادند.

موضوع الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی در پی توافق «بنیامین نتانیاهو» و «بنی گانتز»، رییس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در مورد تشکیل کابینه اعلام شد.«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، این اقدام را «نقض جدی قوانین بین المللی توصیف کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اسرائیل، جنگ غزه، صهیونیست، صهیونیست ها، غزه، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان