قربانی مطرح کرد ؛

غیرقابل پیش بینی بودن رفتار آینده ویروس کرونا

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن رفتار ویروس کرونا، باید در زمینه اقلام بهداشتی پیشگیری از کرونا همانند ذخایر استراتژیک خود عمل کرده و برای پیک های احتمالی آینده ذخیره سازی کنیم.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسین قربانی در رابطه با موافقت وزارت بهداشت با صادرات تجهیزات پزشکی مازاد برای مقابله با کرونا، گفت: با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن رفتار آینده ویروس کرونا، باید در زمینه تجهیزات پزشکی مربوط به پیشگیری و مقابله با کرونا همانند ذخایر استراتژیک خود عمل کنیم.

محمدحسین قربانیادامه داد: همانطور که هر وزارتخانه‌ موظف است کالاهای اساسی خانوارها را برای کل سال ذخیره سازی کند، وزارت بهداشت و درمان نیز باید تجهیزات پزشکی مربوط به پیشگیری و مقابله با کرونا را اعم از کیت‌های تشخیص، ماسک و دست کش را برای پیک‌های احتمالی آینده توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی، هلال احمر و یا دستگاه‌های دیگر خریداری کرده و ذخیره داشته باشد.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان گیلان با اشاره به ضرورت ذخیره‌سازی تجهیزات پزشکی مربوط به پیشگیری و مقابله با کرونا، تصریح کرد: در صورتی که میزان کافی تجهیزات پزشکی در کشور ذخیره کردیم، برای صادرات مازاد آن اقدام کنیم تا در شرایط بحرانی با مشکل مواجه نشویم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، تجهیزات پزشکی، ویروس کرونا