در صحن علنی صورت گرفت ؛

انتقاد از حذف بخشی از گزارش قاچاق

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از حذف برخی موارد از گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص قاچاق انتقاد کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 23 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از سیاست های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولت های مختلف در تذکری با استناد به ماده 212 آئین نامه داخلی با اشاره به اهمیت موضوع قاچاق، نسبت به حذف برخی از مفاد این گزارش انتقاد کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گزارش حدود یک سال در نوبت قرائت در صحن علنی مجلس قرار داشت، ادامه داد: امروز آنچه که در مانیتور صحن علنی مجلس به نمایش درآمد و آنچه که قرائت شد با یکدیگر متفاوت بود.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: چرا اعلام جرم علیه افرادی که این بلای خانمانسوز را بر سر ملت آورده اند حذف شده است. چرا در جمع بندی که تاکید شده بود افراد مجرم باید به قوه قضائیه معرفی شوند حذف شد.

وی تاکید کرد: چرا در جدولی که به سازمان ها و دستگاه های مذکور نمره داده شده بود از این گزارش حذف شده است. برای نمونه به نمره به وزارت اقتصاد، سازمان گمرک و صدا و سیما در جدول که نمره ای از 2.5 تا 3.1 از 20 داشته اند حذف شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خواستار این شد که پزشکیان نایب رئیس مجلس دستور رسیدگی به علت حذف برخی موارد از گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از سیاست های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولت های مختلف شد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر حاجی دلیگانی عنوان کرد: کمیسیون اقتصادی در دی ماه گزارشی اصلاحی در این خصوص ارائه کرده است لذا این تذکر وارد نیست./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، صحن علنی، قاچاق