کیان پور مطرح کرد ؛

لزوم مدیریت بازار اجاره مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس بر لزوم ورود جدی دولت به عرصه مدیریت بازار اجاره مسکن تأکید کرد و گفت: دولت باید با ابزارهای نظارتی قیمت های اجاره مسکن را کنترل کند، همچنین تولید مسکن استیجاری مسئله ای است که باید توسط وزارت راه و شهرسازی پیگیری شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیان پوربا اشاره به مشکلات کنونی مستأجران در کلانشهرها، گفت: متأسفانه بر اساس آمارها نرخ اجاره مسکن در چند ماه اخیر حدود 30 درصد افزایش یافته که این مسئله به معضلی برای کشور و مردم تبدیل شده است.
مجید کیان پور

حدود 37 درصد از خانوارها اجاره نشین هستند

وی ادامه داد: طبق گزارش های ارائه شده، حدود 37 درصد از خانوارها اجاره نشین هستند که این میزان حجم گسترده ای از خانوارها را شامل می شود، از طرف دیگر طبق این آمارها حدود 50 درصد از خانوارها در کلانشهر تهران در خانه های اجاره ای زندگی می کنند.

تلاش مالکان برای تخلیه خانه های اجاره ای

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مالکان برای تخلیه خانه های اجاره ای، گفت: در دو ماه اخیر مالکان فشار بسیاری را برای تخلیه مساکن به مستأجران آوردند، این مسئله موجب شد که دولت و وزارت راه و شهرسازی مقرر کنند که قراردادهای اجاره مسکن تا پایان اردیبشهت ماه تمدید خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: افزایش نرخ مصالح ساختمانی، تداوم فعالیت دلالان، کمبود عرضه مسکن استیجاری و رکود تورمی، از جمله مواردی است که به تشدید تلاطم در بازار اجاره مسکن دامن زده است و متأسفانه دولت تاکنون اقدام قابل قبولی برای مدیریت این بازار انجام نداده است.

لزوم ورود جدی دولت به عرصه مدیریت بازار اجاره مسکن

کیان پور، بر لزوم ورود جدی دولت به عرصه مدیریت بازار اجاره مسکن تأکید کرد و گفت: دولت باید با ابزارهای نظارتی قیمت های اجاره مسکن را کنترل کند، همچنین تولید مسکن استیجاری مسئله ای است که باید توسط وزارت راه و شهرسازی پیگیری شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن، تامین مسکن