رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

آمریکا از ساخت هیچ سلاح ضدبشری دریغ نکرده است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است حتی اگر آمریکا طرح جدیدی برای تحریم تسلیحاتی به شورای امنیت ارائه کند، چین و روسیه آن را وتو خواهند کرد.

خبرگزاری خانه‌ملت ؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از لغو تحریم‌های تسلیحاتی، گفت: این طنز تلخ تاریخ است که کشوری که بیشترین حجم سلاح و حتی بمب هسته ای را داشته و به راحتی از آن استفاده می کند، هیچ حقی برای کشوری که صرفا قصد تقویت سیستم دفاعی خود را دارد، قائل نیست.

آمریکا از ساخت هیچ سلاح ضدبشری دریغ نکرده است

وی  بر همین اساس تصریح کرد: آمریکا میلیاردها دلار صرف تولید سلاح و فروش آن به دنیا می کند و از ساخت هیچ سلاح ضد بشری دریغ نکرده است اما در قبال ایران، اقدام فراقانونی انجام می دهد.


نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت ایران طبق قطعنامه 2231 باید تا مهرماه از تحریم های تسلیحاتی معاف شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی تا کنون در قالب برجام تابع مقررات بین المللی بوده و این آمریکا بوده که از این توافقنامه خارج شده و علیرغم این خروج قصد دارد مجددا با فشار به ایران تحریم ها را احیا کند.

آمریکا حق استناد به برجام برای عدم لغو تحریم تسلیحاتی را ندارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: طبق حقوق بین الملل وقتی کشوری از قراردادی خارج شده و تکالیف خود را انجام نمی دهد حقی ندارد که بخواهد به آن استناد کند، ولی از آنجایی که آمریکایی ها هیچ پایبندی به قراردادها ندارند و با توجه به نفوذ خود در شورای امنیت در حال تلاش هستند تا مانع لغو تحریم تسلیحاتی شوند.

وی  در پایان با بیان اینکه تحریم تسلیحاتی طبق قطعنامه 2231 لغو خواهد شد، خاطرنشان کرد: آمریکا نمی‌تواند این تحریم را نگاه دارد چرا که جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود پایبند بوده اما ممکن است طرح جدیدی را برای تحریم به شورای امنیت ارائه کند که قطعا آن نیز با وتوی روسیه و چین همراه خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها