صادقی مطرح کرد ؛

تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا

صادقی با اشاره به اعلام آمادگی دولت ایران برای تبادل زندانیان، گفت: این نوع اقدامات ضمن ضمن خنثی کردن توطئه دشمنان، اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش می گذارد و پیام خوبی را در شرایط کرونا به جهانیان می دهد.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمود صادقی درخصوص تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، گفت: این نوع اقدامات مسبوق به سابقه است و پیش از این یکی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس که در آمریکا زندانی بود، آزاد شد و ایران هم متقابلا یک زندانی آمریکایی را آزاد کرد.

صادقی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و آمریکا ارتباط رسمی و مستقیم با هم ندارند اما از طریق دفتر حافظ منافع ایران (سوئیس) و آمریکا امکان تبادل زندانیان و مذاکره وجود دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در مدت اخیر قوه قضاییه نیز در اعطای مرخصی به زندانیان در شرایط کرونا اقدام انسانی را رقم زد. در چارچوب همین اقدام انسانی به برخی از زندانیان خارجی هم مرخصی داده شد. این اقدام ضمن خنثی کردن توطئه دشمنان اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت.

وی  معتقد است: تبادل زندانیان بین دو کشور ایران و ایالات متحده پیام خوبی را در شرایطی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، به جهانیان می دهد.

صادقی تاکید کرد: تبادل زندانیان اقدامی است که اراده و اهتمام دو کشور را نیاز دارد بنابراین ایران و آمریکا با هماهنگی های صورت گرفته از طریق دفتر حفظ منافع ملی دو کشور و رعایت حال زندانیان باید این تصمیم را اجرایی کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، بیماری کرونا، زندان ها، زندانیان، ویروس کرونا