بنیادی مطرح کرد ؛

روش های جلوگیری از تبعات همزمانی بیماری آنفولانزا و کرونا در فصل پاییز

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه به دلیل همزمانی آنفولانزا و کرونا، پاییز سختی را در پیش خواهیم داشت، گفت: امسال به حدود ۱۰ میلیون دوز واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر نیاز داریم​.

 خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز بنیادی با اشاره به روش های جلوگیری از تبعات همزمانی بیماری آنفولانزا و کرونا در فصل پاییز گفت: به دلیل همزمانی آنفولانزا و کرونا، پاییز سختی را در پیش خواهیم داشت. از این روباید فرصت را غنیمت شمرده و برای روزهای سخت آماده شویم.

بنیادی با بیان اینکه یکسان بودن روش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا و آنفولانزا، ایجاد تدابیر بهداشتی را راحت تر می کند، افزود: علی رغم اینکه کودکان کمتر مبتلا به کرونا می‌شوند، آنفولانزا بیشترین درگیری را در میان کودکان و جوانان دارد. بنابراین مشترک بودن بیمارستان هایی که این بیماران را پذیرش می کنند، ریسک انتقال بیماری و آلودگی را افزایش می دهد. از این‌جهت حتما باید بیمارستان های مجزایی برای این بیماری ها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم با اشاره به ضرورت تشخیص سریع بیماری هنگام شیوع هم زمان کرونا و آنفولانزا ، عنوان کرد: باید تلاش کنیم نوع بیماری افراد را در کوتاه ترین زمان پس از مراجعه به بیمارستان تشخیص دهیم، چرا که هر کدام مسیر و روش مجزایی برای معالجه دارند.

ضرورت تجهیز و توسعه آزمایشگاه‌ها تخصصی تشخیص بیماری کرونا قبل از پاییز

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد:با توجه به این‌که تشخیص زودرس بیماری کرونا در درمان و کنترل آن نقش مهمی دارد، تجهیز و توسعه آزمایشگاه‌ها تخصصی تشخیص بیماری کرونا ضروری است، تاخیر در تشخیص بیماری در فصل همزمانی کرونا و آنفولانزا ، عواقب سختی را برای بیمارستان ها و بیماران به همراه خواهد داشت.

مدیریت توزیع واکسن‌ آنفولانزا باید در اختیار سازمان غذا و دارو قرار بگیرد

بنیادی ضمن تاکید بر ضرورت تامین واکسن آنفولانزا برای فصل پاییز، اظهار کرد: در سال های گذشته نزدیک به ۲ میلیون دوز واکسن آنفولانزا وارد و در اختیار داروخانه ها قرار داده شد. اما امسال مدیریت توزیع واکسن‌ها باید در اختیار سازمان غذا و دارو قرار بگیرد و از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اختیار گروه های هدف قرار بگیرد.

وی ادامه داد: پرسنل بهداشت و درمان، کودکان به ویژه کودکان زیر ۳ سال، سالمندان بالای ۵۵ سال، مادران باردار، بیماران قلبی و دیابتی جزو گروه های پرخطر بوده و واکسن آنفولانزا باید در اختیارشان قرار بگیرد.

امسال به حدود 10 میلیون دوز واکسن آنفولانزا نیاز داریم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امسال به حدود 10 میلیون دوز واکسن آنفولانزا نیاز داریم، گفت: تدابیر لازم برای تهیه واکسن ها از هم اکنون اندیشیده شده و مسئولان مربوطه در حال تامین و خرید هستند. امیدواریم با اجرای این تدابیر پاییز را با کمترین آسیب سپری کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، ویروس کرونا