موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

شاهد حرکت های بسیار ارزشمندی برای حمایت از نیازمندان هستیم

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس گفت: امام علی(ع) وقتی به شهادت رسیدند آثار کیسه هایی که شب ها به دوش می گرفت و درب خانه فقرا می برد بر روی شانه های مبارکشان پیدا بود. مردم ما پیرو همین خانواده هستند و در این روزها شاهد حرکت های بسیار ارزشمندی از سوی آنها برای حمایت از نیازمندان هستیم.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدناصر موسوی لارگانی با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت علی (ع) گفت: قرآن کریم در مورد شب‌های قدر می‌فرماید لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ و شب قدر را برابر با هزار ماه یعنی 83 سال توصیف کرده بنابراین نباید از برکات شب‌های قدر غفلت کنیم.‌
سیدناصر موسوی لارگانی

وی افزود: عمر مفید یک فرد ۸۳ ساله شاید نزدیک به ۳3 سال باشد که نصف آن را در خواب به سر می‌برد و بخشی از آن هم کودک است و تکلیفی ندارد اما خداوند شب‌های قدر را به عنوان فرصتی ارزشمند برای بهره‌برداری و استفاده مطلوب بندگانش قرار داده است؛ برخی به اشتباه تصور می‌کنند شب‌های قدر به مناسبت شهادت حضرت علی ( ع ) نامگذاری شده اما در واقع این سعادتی برای مولا علی (ع) به عنوان از صالح ترین بندگان خدا است که شب شهادتش با شب های قدر تداخل پیدا کرده است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین ویژگی های امام علی (ع) را عدالت برشمرد و گفت: شجاعت، عدال، ایثار و عدالت از ویژگی های بارز امام علی (ع) و الگویی برای جهانیان محسوب می‌شود؛ ایشان هیچگاه حاضر نشد حقی از کسی را تضییع کند و وقتی به شهادت رسید آثار کیسه‌هایی که شب‌ها به دوش می‌گرفت و درب خانه فقرا می برد بر روی شانه‌های مبارکش پیدا بود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم ما هم پیرو همین خانواده هستند و در این روزها شاهد حرکت‌های بسیار ارزشمندی از سوی آنها برای حمایت از نیازمندان هستیم.

این نماینده مجلس دهم  با بیان اینکه برای شناخت بهتر حضرت علی (ع) باید نگاهی جامع به زندگی ایشان داشته باشیم، گفت: حضرت علی (ع) اغلب درآمدی که از طریق کار در نخلستان‌ها به دست می‌آورد را در خدا انفاق می‌کرد و همچنین در اوج قدرت هم تفاوتی در زندگی‌اش به وجود نیامد و همچنان ساده زیست بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، افزود: حضرت علی (ع) از نظر مقام و منزلت نزد پروردگار و پیامبر بالاترین جایگاه را داشتند؛ تولد و شهادت ایشان در خانه خدا و مقام امامت و ولایت‌شان هم از طرف پروردگار بوده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خدمات حضرت علی ( ع ) به اسلام بی نظیر بود و روایت داریم که خلق نیکوی پیامبر (ص) و شجاعت مولا علی (ع) باعث شده که اسلام در کمترین فرصتی در کره زمین گسترش یابد و در اقصی نقاط دنیا نماینده و پیرو داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه عبادت حضرت علی (ع) زبانزد خاص و عام بوده است، گفت: ایشان خود را در مقابل خدا یکی از ضعیف‌ترین موجودات می‌دانست و هزار رکعت نماز مستحبی می‌خواند و در برخی موارد از خوف خدا غش می‌کرد به گونه‌ای که برخی فکر می‌کردند از دنیا رفته است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، رمضان، فقر، فقر و بیکاری