شهریاری مطرح کرد ؛

افزایش قیمت مسکن تحت تأثیر التهابات اقتصادی کشور است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قیمت کنونی مسکن حباب دارد، گفت: میزان حباب قیمتی بازار آنقدر چشمگیر نیست، زیرا در شرایط کنونی با افزایش قیمت مصالح ساختمانی، حقوق کارگر، قیمت زمین، نرخ ارز و عوارض ساختمانی عملا قیمت تمام شده مسکن بالا تمام می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ سیدکمال الدین شهریاری با اشاره به افزایش مداوم قیمت مسکن در کشور، گفت: شرایط اقتصادی کشور غیرقابل پیش بینی بوده و تمام بازارها دچار التهاب هستند، بازار مسکن نیز همانند بازارهای دیگر در این شرایط دچار التهاب شده است.

وی  ادامه داد: وقتی تورم از یک حد معقولی افزایش یافته و ارزش پول ملی دچار کاهش می شود، هر فردی برای حفظ ارزش سرمایه خود در قسمتی سرمایه گذاری می کند، بنابر این هجوم نقدینگی به بازار مسکن، خودرو یا بورس را می توان بر اساس این شرایط تفسیر کرد.

افزایش قیمت مسکن تحت تأثیر التهابات اقتصادی کشور است

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بازار مسکن، شرایط کنونی اقتصاد کشور به تشدید قیمت ها دامن زده است، در این وضعیت خریداران مسکن الزاما متقاضیان مصرفی مسکن نیستند، بلکه آن هایی هستند که می خواهند سرمایه خود را به دارایی تبدیل کنند. این مسئله موجب غیرشفاف شدن عرضه و تقاضا در بازار شده و معلوم نیست افرادی که به دنبال خرید مسکن هستند، آیا خریداران واقعی بوده یا اینکه خریداران مسکن سرمایه هستند.

قیمت کنونی مسکن حباب دارد

شهریاری  با بیان اینکه قیمت کنونی مسکن حباب دارد، گفت: البته میزان حباب قیمتی بازار آنقدر چشمگیر نیست، زیرا در شرایط کنونی با افزایش قیمت مصالح ساختمانی، افزایش حقوق کارگر، افزایش قیمت زمین، افزایش نرخ ارز و افزایش عوارض ساختمانی عملا قیمت تمام شده مسکن بسیار بالا تمام می شود و سازنده مجبور است که قیمت فروش را بالاتر اعلام کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش مسکن، تأمین مسکن، تامین مسکن