سعیدی مطرح کرد ؛

جبران خسارت کرونا به گردشگری کشور

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تعطیلی پنج شنبه ها را فرصتی مناسب برای احیای گردشگری در پساکرونا دانست و بر ضرورت توجه جدی مجلس یازدهم به ساماندهی تعطیلات تاکید کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمداسماعیل سعیدی در مورد استفاده از تعطیلی پنج شنبه‌ها برای جبران خسارت‌ کرونا به گردشگری کشور، گفت: تعداد روزهای تعطیل در ایران نه تنها کم نیست بلکه زیاد است و حتی برخی معتقد هستند ساماندهی تعطیلات باید در دستور قرار گیرد و منظور از ساماندهی کاهش نیست.

وی  افزود: تعطیلی پنج شنبه‌ها می‌تواند فرصت و گامی موثر برای رونق گردشگری و کمک بزرگی برای احیای گردشگری در پساکرونا باشد و به صنعت متضرر گردشگری کمک کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامیبا تاکید بر اینکه باید با ساماندهی تعطیلات بهترین بهره را از لحاظ اقصادی، اعتقادی و معنوی ببریم، افزود: ایران دارای مقاصد بالای گردشگری تفریحی، علمی و مذهبی است در این رابطه کرونا آسیب‌های زیادی را به گردشگری کشور وارد و صنعت گردشگری را تعطیل کرد بنابراین مسئولان مربوطه باید با همکاری سایر دستگاه‌ها برنامه‌ریزی مناسب و منسجمی را برای احیای صنعت گردشگری و بهبود وضعیت آن در پساکرونا داشته باشند.
سعیدی  با انتقاد از اینکه ساماندهی تعطیلات به سمت سیاسی شدن رفته است، گفت: اظهارنظرهای متفاوتی از سوی طراحان و منتقدان در این مورد مطرح که معمولا با واکنش هایی در جامعه مواجه می شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ساماندهی تعطیلات دو نوبت در مجلس مطرح اما با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد البته تعاریف درستی از ساماندهی تعطیلات در جامعه ارائه نشد و بخشی از فضای رسانه‌ای کشور هم آن را به سمت سیاسی شدن برد که در نهایت به جمع‌بندی و نتیجه نرسیدیم؛ انتظار می رود مجلس یازدهم ساماندهی تعطیلات را در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بیماری کرونا، تقویت صنعت گردشگری، ویروس کرونا