بهادری مطرح کرد ؛

تأثیر وقوع بلایای طبیعی در بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا زمانی که سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در بازاری مانند مسکن احساس امنیت نکند، میزان خرید مسکن کاهش خواهد یافت، از این رو با زلزله اخیر تهران این احتمال وجود دارد که بسیاری از سرمایه گذاران از خرید مسکن منصرف شوند.

خبرگزاری خانه ملت؛ سیدهادی بهادری با اشاره به عوامل تأثیرگذار در افزایش یا کاهش خرید و فروش مسکن در تهران، گفت: با بررسی سیر معاملات بازار مسکن مشاهده می کنیم که میزان خرید و فروش ملک همواره تحت تأثیر عوامل درونی یا بیرونی بوده و این مسئله موجب شده که در برخی از برهه های زمانی حوزه معاملات در وضعیت رکودی قرار گرفته و در برخی از برهه ها رونق بگیرد.


وی  ادامه داد: به طور مثال با شیوع بیماری کرونا، بازار مسکن تحت تأثیر قرار گرفت و بر اساس آمارها، میزان خرید و فروش در اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال به صورت میانگین حدود 70 درصد کاهش یافت.

تأثیر وقوع بلایای طبیعی در بازار مسکن

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأثیر وقوع بلایای طبیعی در بازار مسکن، گفت: در هفته گذشته شاهد وقوع زلزله در تهران و مناطق حومه بودیم، به طور حتم این مسئله تأثیری به سزایی در کاهش معاملات مسکن خواهد داشت.

بهادری ادامه داد: بازار مسکن همواره یکی از نقاط ایمن برای سرمایه گذاری افراد بوده، یعنی مردم برای حفظ ارزش سرمایه و سودآوری بیشتر اقدام به خرید مسکن مازاد نیاز می کنند، حال مولفه امنیت یکی از مهم ترین مسائل در رونق خرید مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: قطعا زمانی که سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در بازاری مانند مسکن احساس امنیت نکند، میزان خرید مسکن کاهش خواهد یافت، از این رو با زلزله اخیر تهران این احتمال وجود دارد که بسیاری از سرمایه گذاران از خرید مسکن منصرف شوند.

تأثیر پایین آمدن خرید و فروش مسکن در کاهش قیمت ها
وی، با اشاره به تأثیر خرید و فروش مسکن در کاهش قیمت ها، ادامه داد: در شرایط کنونی تمام عوامل دست به دست هم داده تا قیمت مسکن کاهش یابد، پیش بینی من این است که در بازار مسکن، قیمت ها کاهش نسبی خواهد داشت./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تامین مسکن، زلزله