پورمختار مطرح کرد ؛

کندی فعالیت اروپایی ها در سازوکار مالی اینستکس

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها با عدم افزایش سطح مناسبات تجاری نشان داده اند به صورت دیپلماتیک درصدد ناکارآمد کردن سازوکار مالی یاد شده هستند.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدعلی پورمختار در خصوص کندی فعالیت اروپایی ها در سازوکار مالی اینستکس برای افزایش سطح مناسبات تجاری و بازرگانی با ایران، گفت: رفتار اروپایی ها در برجام طی چند وقت گذشته به شدت فریبکارانه بوده و به نوعی بیانگر دنباله روی از کاخ سفید است.

وی  اظهار کرد: البته اروپایی ها برای اینکه افکار عمومی دنیا را فریب دهند، کانال مالی مستقل اینستکس را راه اندازی کردند تا به دنیا اعلام کنند مستقل از سوئیفت عمل خواهند کرد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در واقع اروپایی ها با طولانی کردن استفاده از اینستکس و عدم افزایش سطح مناسبات تجاری نشان داده اند به صورت دیپلماتیک درصدد ناکارآمد کردن سازوکار مالی یاد شده هستند.


عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: می توان دریافت که طبق سخنان رهبر انقلاب، اروپایی ها نیز قابل اعتماد نیستند از این رو نباید به گشایش هایی از سوی اینستکس دل بست.

وی  خاطرنشان کرد: به نظر می رسد افزایش سطح مناسبات تجاری و مالی با کشورهای آسیایی و آفریقایی که بازارهای اقتصادی خوبی برای کالاهای ایرانی مسحوب می شوند، می تواند راهگشای رفع تحریم ها باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، بیانات رهبری، تحریم اقتصادی، تحریم ها، رهبر معظم انقلاب