سلیمی مطرح کرد ؛

فزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در پساکرونا

اصغر سلیمی اعتقاد دارد افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در پساکرونا فرصت خوبی را برای حضور تولیدات ایرانی در بازارهای جهانی فراهم خواهد کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ اصغر سلیمی در رابطه با اهمیت افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: امروزه شاهد بروز مشکلات اقتصادی در سطح دنیا هستیم زیرا بحران شیوع کرونا آسیب های اقتصادی زیادی را رقم ده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در شرایط کنونی متاسفانه قیمت جهانی نفت کاهش یافته است، تصریح کرد: موضوع مذکور سبب شده کشورهای وابسته به درآمدهای نفتی دچار آسیب های متعددی شوند از این رو راهکاری جزء افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی نیست.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتکاء صرف به صادرات نفت خام در طولانی مدت آسیب زا خواهد بود، ادامه داد: بنابراین طبق رهنمودهای رهبر انقلاب باید به سمت صادرات محصولات تولید داخلی گام برداریم که این مهم نیازمند دیپلماسی قوی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در شرایط پساکرونا فرصت خوبی برای حضور کالاهای ایرانی در بازارهای کشورهای دنیا ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: البته برای تحقق این هدف دستگاه دیپلماسی کشورمان باید به طور جدی وارد عرصه شود و از هم اکنون رایزنی های اقتصادی قوی و مستمری را ایجاد کند.

سلیمی  خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اگر دیپلماسی اقتصادی کشورمان تقویت شود، شاهد کاهش آسیب های حاصل شده از تحریم های ظالمانه خواهیم بود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، ویروس کرونا، کالاهای اساسی