خبر

مسیر شما: اخبار گذشت دو سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران
گذشت دو سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد پس گذشت دو سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای، اروپایی ها باید در رفتارشان و همچنین عمل به وظایف برجامی تجدید نظر کنند.

خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به گذشت دو سال از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و تشدید تحریم ها علیه کشورمان، گفت: آمریکایی ها بر خلاف همه موازین بین المللی از توافقنامه برجام خارج شدند و حتی احترامی برای امضاء خودشان نیز قائل نشدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: افکار عمومی دنیا شاهد نقض توافقنامه های جهانی از سوی ترامپ بوده لذا آمریکا نه تنها در مورد توافق هسته ای بلکه در مورد مسائل مختلف جهانی مانند زیست محیطی و غیره نیز رفتاری یکجانبه از خود نشان داده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی چند مدت گذشته مقامات کاخ سفید ادعا کردند ایران نباید از مفاد برجام بهره ای بدست بیاورد، ادامه داد: این مهم در حالیست وقتی کشوری عضو برجام نیست نمی تواند در مورد آن اظهارنظر کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه کشورهای اروپایی عضو برجام و شورای امنیت سازمان ملل باید اقدامات ضدایرانی ایالات متحده را محکوم کنند، تصریح کرد: ایران اسلامی تاکنون به همه تعهدات برجامی خودش عمل کرده و این در حالیست که آمریکا تعهداتش را نقض کرد و همچنین اروپایی ها نیز از خودشان بدعهدی نشان داده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین می توان اذعان کرد اگر قرار باشد برجامی به نتیجه برسد، اروپایی ها باید به تعهدات و وظایف برجامی خود در مقابل ایران اسلامی عمل کنند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر