شاعری مطرح کرد ؛

تنفس شکار در جنگل های شمال

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران، ممنوعیت ۵ ساله شکار و تیراندازی در جنگل های استان های شمالی را تصمیمی ارزشمند و تاریخی دانست و گفت: باید به حیات وحش همانند جنگل تنفس داده شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی‌محمد شاعری ممنوعیت 5 ساله شکار در جنگل های شمال را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و گفت: از رئیس و مسئولان محیط زیست برای این تصمیم تاریخی تشکر می کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه حیات وحش استان های شمالی به دلیل شکار غیر مجاز و بی رویه به شدت در حال انقراض و کاهش هستند، افزود: همان طور که با تصویب طرح تنفس جنگل هر گونه بهره‌برداری چوبی از درختان جنگلی را متوقف کردیم و فرصت تنفس دادیم تنفس شکار در جنگل های شمال هم آغاز شده است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس دهم یادآور شد: ممنوعیت ۵ ساله شکار در بهبود وضعیت حیات وحش استان های شمالی بسیار موثر و فرصتی بسیار مناسب برای زادآوری مجدد و تکثیر و حفاظت از گونه‌های حیات وحش است زیرا حیات وحش به شدت در حال کاهش هستند و اگر به همین منوال پیش می رفت طولی نمی کشید که شاهد انقراض کامل شان در جنگل های شمال بودیم.

وی  ادامه داد: انتظار می رود باید با تشدید نظارت ها، با متعدیان به محیط زیست به شدت برخورد شود و وضعیت نامطلوب حیات وحش را سامان داد و تمرکز مدیریتی را بر حفظ، توسعه و احیای حیات آن ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در اطلاعیه روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران آمده است؛ با توجه به تمدید ممنوعیت شکار در عرصه‌های جنگلی شمال، مبادرت به هرگونه شکار و صید در مناطق و عرصه‌های جنگلی استان مازندران، جرم محسوب شده و با متخلفان مطابق قانون برخورد می‌شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، جایگاه محیط زیست در برنامه های توسعه کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان محیط زیست، شکار غیرمجاز، محیط زیست