بهادری مطرح کرد ؛

اهمیت کنترل قیمت ها در بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه حباب بازارهایی مانند مسکن و طلا از بازارهای اقتصادی دیگر همچون بورس و دلار بسیار کمتر است، گفت: بازار مسکن همواره تحت تأثیر عوامل روانی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده و اگر قیمت ها به صورت نامتعارف بالا برود، تحت تأثیر این عوامل است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سیدهادی بهادری با اشاره به اهمیت کنترل قیمت ها در بازار مسکن، گفت: تا وقتی که معضل نقدینگی سرگردان در اقتصاد کشور تعیین تکلیف نشود، افزایش قیمت ها در بازار مسکن یک مسئله ادامه دار خواهد بود.

بازار طلا و مسکن مطمئن ترین بازارهای اقتصادی کشور هستند

بهادری  ادامه داد: در یک ماه اخیر بخش گسترده ای از نقدینگی جامعه به سمت بازار بورس هدایت شده، اما هنوز نمی توان به صورت قطعی درباره وضعیت نقدینگی در ماه های آینده صحبت کرد، از طرف دیگر با وجود سود بالای بازار بورس، مردم هنوز بازار طلا و مسکن را مطمئن ترین بازارهای اقتصادی کشور می دانند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من در آینده ای نزدیک بخشی از سرمایه های موجود در بازار بورس بار دیگر به بازارهای اقتصادی مانند مسکن برمی گردد، زیرا بسیاری از افراد به دلیل عدم تجربه کافی، سرمایه خود را از بازار بورس خارج خواهند کرد.

حباب بازارهایی مانند مسکن و طلا از بازارهای اقتصادی دیگر همچون بورس و دلار بسیار کمتر است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حباب بازارهایی مانند مسکن و طلا از بازارهای اقتصادی دیگر همچون بورس و دلار بسیار کمتر است، افزود: بازار مسکن همواره تحت تأثیر عوامل روانی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده و اگر قیمت ها به صورت نامتعارف بالا برود، تحت تأثیر این عوامل است.

بهادری  ادامه داد: ریزش گسترده قیمت مسکن دور از انتظار است، زیرا معمولا قیمت ها در بازار مسکن به صورت پلکانی و تدریجی کاهش می یابد، از این رو نمی توان انتظار داشت که قیمت ها کاهش چشمگیری داشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار بورس، بازار مسکن، بانک مسکن، بخش مسکن، بورس، بورس ارز، تامین مسکن