بی مقدار مطرح کرد ؛

لندن استقلال عمل خود از واشنگتن را در قبال ایران حفظ می کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است که لندن استقلال عمل خود از واشنگتن را در قبال ایران حفظ می کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ شهاب الدین بی مقداردرباره چش انداز روابط ایران و انگلیس با خروج این کشور از اتحادیه اروپا و احتمال نزدیکی بیشتر با آمریکا گفت: قابل پیش بینی است که هماهنگی بیشتری میان مواضع امریکا و بریتانیا در سال‌های پیش رو ایجاد شود و موضع‌گیری‌های لندن بیشتر با امریکا نزدیک شوند اما این الگو الزاما در مورد ایران محقق نخواهد شد.

بی مقدار  در ادامه تاکید کرد:لندن استقلال عمل خود از واشنگتن را در قبال ایران حفظ می کند، من تصور نمی‌کنم که بریتانیا هرگز تمایل داشته ‌باشد به یک دولت وابسته به واشنگتن تبدیل شود .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرف‌های اروپایی برجام در طول دو سال گذشته برای حفظ این توافق تلاش عملی چندانی نکرده‌اند ، آنها از یک طرف در داخل با قدرت گرفتن نیروها و دولت های راست افراطی دست به گریبان بودند و از طرف دیگر برای تداوم همکاری با ایران و هدایت برجام به سمت اقدامات به نفع ایران با تهدیدهای آمریکا مواجه بودند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: البته بخشی از این تعلل از سوی اروپا به دلیل انتظار برای تغییر سیاست در آمریکا و کنار رفتن رییس‌جمهور کنونی است که در هر صورت نشان می دهد اروپا در قبال آمریکا استقلال سیاسی مناسبی ندارد اما این مساله نباید منجر به این شود که ایران به سمت تنش زایی با اروپا سوق پیدا کند. در نهایت ایران باید در حد معقول طرف های اروپایی را تحت مدیریت و کنترل داشته باشد.

وی  همچنین خاطرنشان کرد: کشورهای اروپا جدا از مساله برجام و ایران به خاطر منافع خودشان از عملکرد ترامپ ناراضی هستند و این فرصت باید مورد توجه دیپلماسی ایران باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انگلیس، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)