مسعودی مطرح کرد ؛

تاکید بر ضرورت جا انداختن فرهنگ گفت و گو در کشور

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه گفت وگو بین اندیشه ها و افکار مختلف تأکید و تصریح کرد: از منظر تمدن بزرگ اسلامی و ایرانی نیز انسان ها ملزم به شنیدن سخنان متفاوت و برگزیدن بهترین آن ها شده است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ اصغر مسعودی با اشاره به 27 اردیبهشت‌ماه، سالروز تأسیس رادیو گفت‌وگو؛ بر ضرورت جا انداختن فرهنگ گفت‌و‌گو در کشور تأکید و اظهار کرد: این رسانه که با شعار «صدای اندیشه‌ها» فعالیت خود را 14 سال پیش آغاز کرده تلاش داشته فضایی تعاملی بین افکار و اندیشه‌های مختلف در کشور ایجاد کند.

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ذات انسان برگرفته از تفاوت‌‎های طبیعی است و انسان‌ها ملزم هستند با وجود این تفاوت‌ها در کنار یکدیگر زیست اجتماعی داشته باشند لذا گفت‌وگو بین این فرهنگ‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تأکید کرد: برای اینکه بشر بتواند به صورت مسالمت آمیز زیست، اجتماعی داشته باشد نیاز به درک تفاوت‌ها دارد تا با وجود تضارب آراء از تمام اندیشه ها و افکار و بهره گیری شود و این مهم رسالت رادیو گفت‌وگو است.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: از منظر دینی و از منظر تمدن بزرگ اسلامی و ایرانی نیز انسان‌ها ملزم به شنیدن سخنان متفاوت و برگزیدن بهترین آن‌ها شده است و این مهم دستور قرآن کریم است که به بندگانی که سخنان همه را می‌شنوند و بهترین آنان را برمی‌گزینند، بشارت می‌‎دهد.

مسعودی با بیان اینکه این مهم در سیره و روش ائمه اطهار(ع) بوده است، افزود: متأسفانه اکثر اختلافات مبنایی بشر امروز از سر نا آگاهی و جهالت است و آگاهی بیشتر و کامل تر منجر به کاهش اختلافات در دنیای امروز می‌‎شود که شناخت و آگاهی نیز بر اثر گفت‌وگو حاصل می‌شود.

وی با اشاره به سیره پیامبران و ائمه معصومین(ع)، ادامه داد: حتی پیشوایان دینی ما با کافران نیز مناظره و مباحثه می‎‌کردند و این مناظره صرفا برای کشف حقیقت بوده است لذا کرسی‌های نظریه‌پردازی که مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید دارند برای این است که بهترین نظریه‌‎ها شنیده و برگزیده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم یادآور شد: نتیجه مباحثه در عین وجود تضارب آراء و بهره گیری از تمام اندیشه ها و افکار، منجر به احیای عقل و تکامل علوم، پرورش اندیشه‌های آزاد، عیان شدن حقایق و تحقق دستور قرآن کریم و سیره پیامبران و ائمه معصومین(ع) خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

آثار فرهنگی، اخبار برگزیده، امور مطبوعات و نشریات رادیو و تلویزیون