تجری مطرح کرد؛

نفوذ گروهک های تروریستی داعش در عراق و حمایت آمریکایی ها

نماینده مردم قصر شیرین گفت: آمریکا برای حفظ پایگاه های خود در منطقه به دنبال تقویت داعش است لذا ایران و تمام کشورهای منطقه در مقابل این گروه تروریستی خواهند ایستاد و مانع رشد آنها می شوند.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ فرهاد تجری  با اشاره به نفوذ گروهک های تروریستی داعش در عراق و پشتیبانی و حمایت آمریکایی‌ها از این گروه‌های تروریستی، گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان اوایل شکل گیری داعش به استناد اخبار و اطلاعات دقیق، یقین داشت که آمریکا پشت پرده داعش است. خوشبختانه با تلاش مردم و مسئولین عراق و حمایت مستشاری جمهوری اسلامی ایران توفیق خوبی برای سرکوب نیروهای داعش پیدا شد و خلاف خواسته آمریکا این گروه تروریستی از عراق رانده شدند لذا امنیت کامل برقرار شد.

تجری  افزود: آمریکا برای ناامن کردن خاورمیانه و رسیدن به اهداف خود در تمام این دوران به تجهیز نظامی داعش پرداخت بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت که پشت پرده داعش آمریکا است. تلاش و کوشش مردم و حکومت عراق و سوریه در مبارزه با داعش موجب شد تا مردم و پارلمان عراق با آگاهی و هوشمندی کامل خواهان خروج نظامیان آمریکایی از این کشور شوند بر همین اساس آمریکایی‌ها مجدد پیگیر تقویت پایگاه داعش شدند.

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی معتقد است: هوشمندی مسئولین و مردم عراق و همسایگان آنها به ویژه جمهوری اسلامی ایران ضروری است زیرا موضوع داعش تنها به مردم و کشور عراق مرتبط نیست و موضوعی فرامنطقه ای است بنابراین مسئولان نظامی و امنیتی ما باید به هوش باشند و ضمن اطلاع رسانی و روشنگری مردم تلاش کنند تا دست خبیث امریکا بیشتر برای مردم دینا روشن شود.

عضو کمیسین قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمریکایی‌ها از تمام سناریوهای خود استفاده کردند و دیگر برنامه جدیدی ندارند به همین جهت بعد از فشار مردم و پارلمان عراق برای خروج از این کشور، به دنبال تقویت داعش رفتند اما ایران و تمام کشورهای منطقه مقابل آنها خواهد ایستاد و اجازه رشد این گروه های تروریستی را نخواهد داد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، داعش، عراق