خبر

مسیر شما: اخبار رسیدن به دانش هسته ای به صورت قانونی حق مسلم ایران
رسیدن به دانش هسته ای به صورت قانونی حق مسلم ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر آمریکا بخواهد بعد از لغو تحریم های تسلیحاتی، تحریم های جدیدی علیه ایران در قالب شورای امنیت وضع کند، قطعا با وتوی چین و روسیه روبرو می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ شهروز برزگر کلشانیبا بیان اینکه طبق مفاد برجام و قطعنامه 2231 تمام تحریم های هسته ای طبق برنامه از روی ایران برداشته شد، گفت: با قطعنامه شورای امنیت برای نخستین بار، رسیدن به دانش هسته ای به صورت قانونی حق مسلم ایران شناخته شد.

وی در ادامه با بیان اینکه صدور قطعنامه 2231 توسط شورای امنیت، 6 قطعنامه سابق این شورا را به حالت تعلیق درآورد، اظهار داشت: تحریم های اقتصادی، موشکی، تسلیحاتی و همه جانبه که بر اساس فصل 7 منشور سازمان ملل متحد علیه ایران صورت گرفته بود به واسطه این قطعنامه لغو شد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامیافزود: تحریم ها تا جایی پیش رفته بود که صادرات نفت را نیز با مشکل مواجه کرده بود و ما نمی توانستیم دلارهای حاصل از فروش نفت را به کشور بازگردانیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیادامه داد: تحریم های تسلیحاتی نیز تا مهرماه امسال دارای بازه زمانی است و باید طبق قطعنامه 2231 لغو شود که البته آمریکا با کارشکنی‌های خود اجازه نمی دهد کشورهای اروپایی به تعهداتشان عمل کنند اما اگر آمریکا بخواهد در کشورهای اروپایی نفوذ کند و مانع لغو این تحریم‌ها شود قطعا جمهوری اسلامی واکنش تندی خواهد داشت.

وی  در پایان خاطرنشان کرد: البته اگر شورای امنیت به واسطه فشار آمریکا قصد وضع تحریم های جدید را داشته باشد قطعا با وتوی روسیه چین روبرو می شود از این رو هژمون آمریکا دیگر آن چیزی در گذشته از خود نشان می داد نیست و بسیاری از کشورها مخالف یکجانبه گرایی واشنگتن هستند./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر