انارکی محمدی مطرح کرد ؛

واگذاری سهام معادن در بورس

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از بزرگترین اقدامات در بحث جهش تولید واگذاری سهام معادن در بورس است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ احمد انارکی محمدی با اشاره به لزوم عرضه سهام معادن و جلوگیری از خام فروشی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر بازار سرمایه به سمت ورود شرکت‌های بزرگ پیش رفته، باید سهام شرکت‌های مس و آهن کرمان هم در این بازار عرضه شود.

انارکی‌محمدیبا تاکید براینکه استان کرمان معادن قابل توجهی دارد، افزود: متاسفانه معادن به دلیل خام فروشی بویژه در بحث فروش سنگ آهن ارزش افزوده کمتری دارند که اکنون جلوی آن گرفته شده است، عرضه سهام این شرکت‌ها و معادن در بازار بورس و همکاری مردم با خرید سهام آنها، مطمئنا مسیر پیشرفت را برای معادن کشور هموار خواهد کرد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: بخشی از سهام شرکت‌ مس کرمان در بازار سهام عرضه شده و ما دنبال آن هستیم که سایر معادن موجود هم در بازار بورس ارائه شوند، یکی از بزرگترین اقدامات در بحث جهش تولید واگذاری سهام معادن در بورس است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: ایمیدرو باید شرکت‌ها و معادن زیر مجموعه خود را در بازار بورس عرضه کند زیرا اینگونه درآمدها و عملکردها شفاف شده و به سمت خصوصی‌سازی پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به مزایای عرضه سهام شرکت‌های دارای معادن در بورس گفت: به اعتبار پول و خرید سهام توسط مردم این شرکت‌ها توسعه یافته و می‌توانند سرمایه‌گذاری کرده و تولید خود را افزایش دهند، همچنین به دلیل شفافیت در بورس بسیاری از معاملات و درآمدها مشخص خواهد بود./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید نفت خام، خام فروشی، سهام