حاجی دلیگانی مطرح کرد ؛

انتقاد مقام نظامی آمریکا از مانور ارتش ایران در نزدیکی تنگه هرمز

حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه برگزاری رزمایش های نظامی از سوی ایران در آبهای خلیج فارس و دریای عمان ارتباطی به آمریکا ندارد، تاکید کرد: آمریکایی ها باید هر چه سریع تر آب های منطقه را ترک کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی درباره انتقاد مقام نظامی آمریکا از مانور ارتش ایران در نزدیکی تنگه هرمز گفت: واقعیت این است که طرح چنین موضوعاتی ناشی از توهم آمریکایی ها در کدخدایی دنیا بوده این در حالی است که امروز آمریکایی ها به ببر پوشالی می مانند که هیچ اعتبار و قدرتی ندارند.

وی  با تاکید بر اینکه آمریکایی ها سالیان سال است که اقتدارشان در منطقه را از دست داده اند، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به جهت رشد انقلاب اسلامی آمریکایی ها جایگاه خود را در منطقه از دست دادند و به همین دلیل است که امروز شاهدیم با دخالت های بی مورد سعی دارند جای پایی برای خود پیدا کنند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی حضور آمریکا در آب‌های منطقه را غیرقانونی و تجاوز به حریم کشورهای منطقه عنوان کرد و گفت: ایران برای برگزاری رزمایش در مرزهای آبی خود نیازی به مجوز آمریکا ندارد بنابراین مقامات آمریکا بهتر است به جای اظهار نظر در موضوعاتی که ارتباطی به آنها ندارد منطقه را ترک کرده و به حضور غیرقانونی خود پایان دهند.

حاجی دلیگانی اظهارات گاه و بیگاه مقامات آمریکا ضدایران را ناشی از تحقیر آنان در نتیجه قدرت گرفتن جمهوری اسلامی برشمرد و تاکید کرد: از ابتدای انقلاب، آمریکایی‌ها به شکل‌های مختلف از حادثه طبس گرفته تا سرنگون شدن پهپاد آمریکایی از سوی نیروهای ایران در سال گذشته تحقیر شدند، آنها برای جبران اقتدار از دست رفته خود در تلاش هستند تا به انحا مختلف چهره خود را بازیابی کنند اما راه به جایی نمی برند.

وی  پیام تسلیت ارتش آمریکا در پی حادثه ناوچه کنارک را نوعی عملیات روانی عنوان کرد و گفت: مقامات آمریکایی با این اقدامات به دنبال تضعیف روحیه نیروهای دفاعی هستند این در حالی است که با شناخت مردم ایران از هیات حاکمه آمریکا این رفتارها همراه نتیجه عکس داده و خروجی برای آمریکا نداشته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ارتش آمریکا با صدور بیانیه ای حادثه ناوچه کنارک را به مردم ایران تسلیت گفته است، در بیانیه بیل اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: «ما تاسف عمیق خود را به علت این فقدان غم‌انگیز به مردم ایران ابراز می‌کنیم.» او در ادامه انجام مانور ارتش ایران در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز را مورد انتقاد قرار داده است./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت داخلی، خلیج فارس، سپاه پاسداران، قدرت