حمزه مطرح کرد ؛

واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی ممنوع شد

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس صدور مجوز صادرات نامحدود ماسک N۹۵ و کیت سرولوژی را گامی موثر برای حمایت از تولید داخل و تصاحب بخشی از بازار جهانی دانست.

 خبرگزاری خانه ملت؛  احمد حمزه از صدور مجوز صادرات نامحدود ماسک N95، لباس پرستاری و کیت سرولوژی ابراز خرسندی کرد و گفت: همچنین بر اساس اظهارات سرپرست وزارت صمت ثبت سفارش و واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی ممنوع شد و این اقدام گامی بزرگ برای حمایت از تولید داخل است.

وی با یادآوری اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول تنظیم بازار داخلی کشور است، افزود: روزهای نخست با کمبود شدید تجهیزات مقابله با کرونا مواجه بودیم اما با کار جهادی و فراگیر در حال حاضر حتی در اغلب شهرهای کوچک کارگاه‌های ماسک فعال هستند به گونه‌ای که زمینه برای صادرات هم فراهم شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه هیچ گونه کمبودی در رابطه با تجهیزات مقابله با کرونا نداریم، ادامه داد: تمامی نیازهای کشور در داخل تامین می شود.

وی بهبود وضعیت تولیدات داخلی را نیازمند شناسایی و ممنوعیت ورود کالاهای مشابه دانست و گفت: صادرات یکی از بهترین راه های حمایت از تولید است و حمایت از تولید داخل در سال جهش تولید باید مورد توجه جدی مسئولان مربوطه قرار گیرد.


نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم یادآور شد: در حال حاضر که تولید کافی داریم و توانستیم به خوبی نیازهای داخلی را رفع کنیم می‌طلبد زمینه را برای رونق صادرات فراهم کنیم و تولیدات‌مان را به کشورهای همسایه و حتی کشورهای پیشرفته که در حال حاضر نیاز اساسی به امکانات مقابله با کرونا دارند صادر و بخشی از بازار جهانی را تصاحب کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات، بهداشت، بیماری کرونا، ویروس کرونا