جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

رویکرد فعلی واشنگتن در قبال ایران در دوسالگی خروج از برجام

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان این که درشرایط فعلی، بنظر می رسد که ترامپ درجهت خواست جناح تندرو حرکت کرده و بحران کرونا را فرصتی برای تشدید تحریم ها می داند، تاکید کرد: انتظار می رود جامعه جهانی مقابل «جنایت جنگی» علیه ایران بایستد.

خبرگزاری خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره رویکرد فعلی واشنگتن در قبال ایران در دوسالگی خروج از برجام و شرایط همه گیری جهانی بحران کرونا، گفت: طی دو سال گذشته ترامپ و کاخ سفید سخت ترین تحریم های تاریخ معاصر دنیا را علیه ایران اعمال کردند و از ابتدا نیز هدف خود را به حداقل رساندند روابط اقتصادی-سیاسی ایران با دنیا عنوان کردند.

وی  در ادامه این مطلب با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران در زمان و مواجهه با بحران کرنا بیش از پیش خود را نشان داد، افزود: هم در ارتباط با تحریم های بانکی ایران در شرایط فعلی درگیر مشکلاتی شد و ورود کالاهای پزشکی و دارویی و بهداشتی لازم برای حفظ سلامت شهروندان ایرانی درمبارزه با کرونا را غیرممکن کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبران سیاسی کشورهای مختلف حتی هم پیمامان خود آمریکا و سازمان ملل و دیگر سازمان های جهانیاز دولت ترامپ خواستند که تحریم‌ها علیه ایران را بردارد تا دولت ایران بتواند جان صدها هزار شهروندش درمقابل خطر کرونا راحفظ کند، در همین رابطه بود که آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه مطرح کرد که آمریکا بعد از "تروریسم اقتصادی" به "ترورپزشکی" متوسل شده است علاوه بر این حتی دوکاندید ریاست جمهوری دمکرات‌هادرباره اهمیت و ضروروت رفع تحریم‌های ایران درشرایط بحران کرونا به تارمپ هشدار دادند.

وی خاطر نشان کرد: ترامپ نه تنها مانع اعطای وام پنج میلیارد دلاری بانک جهانی به ایران شد بلکه بعد از بحران کرونا، تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این که درشرایط فعلی، بنظر می‌رسد که ترامپ درجهت خواست جناح تندرو حرکت کرده و بحران کرونا را فرصتی برای تشدید تحریم‌ها میداند، تاکید کرد: انتظار می رود جامعه جهانی مقابل «جنایت جنگی» علیه ایران بایستد

نهایتا معلوم نیست که ترامپ کدامیک از دومسیر را انتخاب خواهد کرد. اگر او تسلیم فشار تندروها و تشنه گان جنگ شود، ممکن است مسیر تخاصم فعلی او با ایران، منجر به درگیری نظامی هم بشود. چنین وضعیتی نه تنها موجب ویرانی بیشتر منطقه بلکه عواقب بحران کرونا را نیز تشدید خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در صفحه توئیتری خود نوشت: ظریف طی نامه ای به دبیرکل ملل متحد درباره خروج غیرقانونی آمریکا از برجام،تحریم های یکجانبه علیه ایران و نقض‌های فاحش، مکرر و مستمر منشور ملل متحد بویژه ماده 25 که اعتبار و تمامیت سازمان ملل متحد و صلح و امنیت بین المللی را مورد تهدید قرار داده نکات مهمی را یادآور شد./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، تحریم، تروریست ها، جنگ، ویروس کرونا