خالقی مطرح کرد ؛

اهمیت رعایت فاصله گذاری به منظور پیشگیری از شیوع مجدد کرونا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ضمن یادآوری اینکه وزارت بهداشت از آزمون کنترل ویروس کرونا پیروز بیرون آمد، تاکیدکرد که درمان بیماران غیرکرونایی نباید به دلیل کرونا در حاشیه قرار گیرد.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ بشیر خالقی در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه نباید به دلیل درمان بیماران کرونایی از درمان بیماران غیرکرونایی غفلت شود، گفت: در ماه‌های اخیر به ویژه در اسفند و فروردین ماه تعداد بیماران مبتلا به کرونا چندین برابر بیشتر از بیماران غیرکرونایی بود، به همین دلیل علاوه بر بیمارستان‌ها، نیروهای نظامی نیز بخش‌هایی را به درمان این بیماران اختصاص دادند.

اغلب تخت‌های بیمارستانی در بهار در اشغال بیماران کرونایی بود

خالقی ادامه داد: با گسترش دامنه شیوع بیماری کرونا اغلب تخت‌های بیمارستانی در اشغال این بیماران بود و حتی تعدادی از بیمارستان‌ها تنها به درمان این بیماری اختصاص داده شده بود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اختصاص بخش اعظمی از خدمات حوزه بهداشت و درمان به درمان بیماران کرونایی باعث شد که تعدادی از عمل‌های جراحی از پیش تعیین شده انجام نشود و تنها موارد اورژانسی در بیمارستان‌ها پذیرش شوند.

خالقی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون به دلیل کاهش آمار مبتلایان به کرونا وضعیت بهتری در بیمارستان‌ها ایجاد شده و شرایط به خوبی مدیریت شده است، ضمن اینکه نباید این مهم فراموش شود که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برغم وجود کمبود تجهیزات پزشکی ناشی از اعمال تحریم‌ها در زمینه کنترل ویروس کرونا خوش درخشید و از این آزمون پیروز بیرون آمد.

انجام مراسم‌های مذهبی باید با فاصله‌گذاری اجتماعی همراه باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت رعایت فاصله‌گذاری به منظور پیشگیری از شیوع مجدد این بیماری در کشور، یادآور شد: آنچه مسلم است نباید به هیچ وجه وضعیت عادی محسوب شده و از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در زمان انجام مراسم مذهبی غفلت شود.

وی  تاکید کرد: بی‌تردید در فصل پاییز که ابتلا به آنفولانزا هم وجود خواهد داشت، مشکلاتی در زمینه تفکیک کرونا از آنفولانزا ایجاد می‌شود، بنابراین لازم است با اجرای دقیق فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع مجدد کرونا در کشور پیشگیری شود./


 

برچسب ها

آموزش بهداشت، اخبار برگزیده، بهداشت، بیماری کرونا، ویروس کرونا