حسینی مطرح کرد ؛

موارد هزینه یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، تامین هزینه های درمانی، خرید تجهیزات از شرکت های دانش بنیان و کمک به کسب و کارهای آسیب دیده را ازجمله موارد هزینه یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی عنوان کرد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ محمد حسینی به مسیرهای هزینه‌کرد مبلغ برداشته شده از صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با هدف تامین هزینه‌های درمانی، کمک به کادر درمان، مشکلات حوزه وزارت بهداشت و کمک به صندوق بیمه بیکاری صورت گرفته است چراکه فعالیت بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی به دلیل شیوع بیماری کرونا محدود و کارگران آن‌ها متضرر شده‌اند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مقام معظم رهبری در جریان موافقت خود با این برداشت، خواهان مدنظر قرار دادن شرکت‌های دانش‌بنیان شده‌اند تا تجهیزات و دستگاه‌ها از شرکت‌های داخلی خریداری شود و به دنبال آن تولید داخلی رونق گیرد.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کمیسیون بودجه جهت مشخص کردن مسیرهای هزینه کرد، یک میلیارد یورو برداشته شده از صندوق، جلسه‌ای را با حضور مسئولان مربوطه برگزار کرد، توضیح داد: در جریان این جلسه وزارت بهداشت سرفصل‌هایی ارائه کرد که تهیه دارو و تجهیزات مورد نیاز، جذب پرسنل، تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام با بیش از 85 درصد پیشرفت ازجمله این پیشنهادات به شمار می‌آیند.

به گفته حسینی براساس نامه‌ سازمان برنامه و بودجه به صندوق توسعه ملی، معادل 350 میلیون یورو توسط بانک مرکزی به حساب دولت واریز و بخشی از آن به وزارت بهداشت درمان پرداخت شده و مقداری از آن نیز به دست صندوق بیمه بیکاری پرداخت رسیده است.

وی  اظهار کرد: انتظار است دستگاه‌های نظارتی در نحوه تخصیص این منابع دقت کرده تا دارو و تجهیزات درمانی به درستی تامین و به کسب و کارهای آسیب‌دیده، کارگران و کارفرمایان و... کمک شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش بودجه، بیماری کرونا، توسعه ملی، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال، صندوق توسعه ملی، ویروس کرونا