یوسف نژاد مطرح کرد ؛

ممنوعیت 5 ساله شکار و تیراندازی در جنگل های شمال

نماینده مردم ساری در مجلس با تاکید بر اینکه شکار و تیراندازی نه تنها در شمال بلکه در کشور باید ممنوع شود بر ضرورت افزایش مجازات صید و شکار غیرمجاز تاکید کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ علی اصغر یوسف نژاد با ابراز خرسندی از ممنوعیت 5 ساله شکار و تیراندازی در جنگل‌های شمال، گفت: نظارت بر شکار در کنار ممنوعیت شکار باید افزایش یابد البته از ممنوعیت شکار نه تنها در شمال کشور بلکه در کشور استقبال می‌کنیم و به طور حتم این مهم باید در دستور کار قرار گیرد زیرا نسل بسیاری از پرندگان و حیات وحش به دلیل صید و شکار بی‌رویه در معرض انقراض است.

وی  افزود: از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار می‌رود ضمن رعایت قانون، تلاش مناسبی را برای تامین تجهیزات و امکانات برای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان داشته و همچنین نسبت به جذب نیروی انسانی متخصص و ماهر اقدام کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه تعداد محیط‌بانان پاسخگوی حفاظت از عرصه‌های طبیعی و حیات وحش نیست، تصریح کرد: مجلس دهم گام بزرگی برای تعیین تکلیف لایحه حمایت از محیط‌بانان برداشت و انتظار می‌رود حمایت‌ها از محیط‌بانان و یگان حفاظت محیط زیست افزایش و این نیروها به امکانات و تجهیزات پیشرفته تجهیز شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم استفاده از تکنولوژی پیشرفته را در حفاظت بهتر از حیات وحش موثر دانست و گفت: استفاده از روش‌های نوین و علمی به جای روش‌های سنتی برای حفاظت از گونه‌های در معرض انقراض و زیستگاه‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی  بر ضرورت اجرای درست قوانین محیط زیست تاکید کرد و ادامه داد: مجازات‌های فعلی پاسخگو نیست بنابراین نیاز است مجازات‌های متعدیان به محیط زیست و شکار و صید غیرمجاز افزایش یابد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جنگل، جنگل بان، شکار غیرمجاز