بنیادی مطرح کرد ؛

اعمال دوباره طرح ترافیک در شهر تهران

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر اعمال دوباره طرح ترافیک در شهر تهران، تصریح کرد: ستاد ملی کرونا مبنای علمی این تصمیم خود را تشریح کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز بنیادی با اشاره به اعلام خبر برقرار شدن طرح ترافیک تهران از روز 29 اردیبهشت‌ماه، تصریح کرد: ستاد ملی کرونا باید تصمیم‌گیری در این زمینه را با در نظر گرفتن همه جوانب اجرایی کند.

وی  با یادآوری اینکه حمل و نقل عمومی یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا در دنیا شناخته شده، افزود: استفاده از آن ممکن است در چنین شرایطی بر افزایش آمار ابتلا در کشور بیفزاید.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی هرگونه گشایش و رفع محدودیتی باید بر اساس میزان ترخیص افراد و تخت‌های خالی در بیمارستان‌ها اتخاذ شود، چنانچه بیمارستان‌ها تخت خالی برای خدمات رسانی به مردم داشته باشد، رفع تدریجی قرنطینه و آزادسازی محدودیت‌ها ایرادی ندارد اما در غیر این صورت چنین تصمیمی اشتباه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامیبا تأکید بر اینکه هرنوع تصمیمی در این زمینه باید بر مبنای تخت‌های خالی بیمارستان‌ها باشد، اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش میزان آزمایش‌ها، تعداد افراد مبتلا به کرونا افزایش داشته است؛ اما تعداد بیماران بدحال تغییری نکرده و اگر بر این مبنا تصمیم‌گیری نشده باید تجدید نظر شود.

بنیادییادآور شد: در حال حاضر پرسنل سلامت چندین ماه است که درگیر بیماری کرونا بوده و خستگی فراوانی ناشی از این بار ترافیکی ورودی به بیمارستان‌ها بر آن‌ها تحمیل شده لذا باید در نظر گرفتن این موضوع و مسائلی از این دست هرگونه تصمیمی اتخاذ شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش بهداشت، بخش بهداشت و درمان، بهداشت، بیماری کرونا، ترافیک، ویروس کرونا