فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی در راستای خنثی سازی تحریم ها

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیپلماسی اقتصادی بدون استقرار رایزن های تخصصی در سفارتخانه های ایران اسلامی در خارج از کشور محقق نمی شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه در رابطه با اهمیت افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: خوشبختانه با همکاری منتخبان ملت توانستیم برخی وظایف اقتصادی برای دستگاه دیپلماسی کشورمان ایجاد کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی از کشورهای همسایه رایزن اقتصادی وجود ندارد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که در برخی کشورها نیز کارشناسان غیرمرتبط را به عنوان رایزن اقتصادی منصوب کرده اند که این موضوع نیز آسیب جدی بشمار می رود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رایزن های اقتصادی وزارت امور خارجه باید با برنامه تعریف شده فعالیت کنند تا بتوانیم اقتصاد کشور را دچار شکوفایی کنیم، ادامه داد: باید یادآور شد هیچ کشوری مانند ایران دشمن ندارد از این رو باید با تدبیر امور را پیش ببریم؛ همچنین متاسفانه برخی افراد با اقدامات نادرست دشمن تراشی هایی را رقم زده اند که امروزه نتیجه منفی در پی داشته است.

وی تصریح کرد: در واقع انرژی که مسئولان کشورمان باید صرف پیشرفت کنند، امروزه صرف تصحیح برخی از اقداماتنادرست و تصمیمات اشتباه می شود؛ البته وزیر امور خارجه کشورمان تلاش کرده در سفرهای خارجی خودش تیم اقتصادی و تجار ایرانی را همراه داشته باشد که راهگشا نیز بوده است.

فلاحت پیشه  خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد وزارت امور خارجه کشورمان درگیر انجام برخی اموری است که در دیگر کشورها وزارت خانه های مشابه انجام نمی دهند از این رو باید برنامه مدونی برای افزایش سطح دیپلماسی تدوین شود./

پایان پیام

 

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها