رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

سفر پمپئو به اراضی اشغالی برای رایزنی درباره ایران

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد سفر پمپئو و دیگر مقامات امنیتی آمریکا به منطقه بدلیل هراس از کمرنگ شدن نقش این کشور در غرب آسیا است.

خبرگزاری خانه ملت؛  با اشاره به سفر پمپئو به اراضی اشغالی برای رایزنی درباره ایران، گفت: مقامات کاخ سفید هم اکنون به سمت انزوای بین المللی گام برمی دارند از این رو نگرانی شدیدی برایشان ایجاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: سفر پمپئو و دیگر مقامات امنیتی آمریکا به منطقه بدلیل هراس از کمرنگ شدن نقش این کشور در غرب آسیا و همچنین نگرانی از آینده همپیمانانشان در منطقه است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها در حال تلاش ایجاد ائتلاف منطقه ای با حضور همپیمانانشان هستند، ادامه داد: به عنوان مثال شورای همکاری خلیج فارس پس از کم رنگ شدن حضور ایالات متحده در این مناطق شکل گرفت تا برخی نگرانی مقامات کاخ سفید را از بین ببرد.

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها می خواهند خلاء قدرت در منطقه را از بین ببرند و در این بین جلوی نفوذ معنوی جمهوری اسلامی ایران را بگیرند، تصریح کرد: در واقع آمریکایی ها دریافته اند هزینه های زیادی در منطقه کرده اند اما در مقابل دستاورد خاصی به همراه نداشته اند؛ این مهم در حالیست که افکار عمومی منطقه نیز بر علیه آنها شکل گرفته است.

وی  با اشاره به اینکه آمریکایی ها می خواهند به همپیمانان خود خطر قدرت ایران را گوش‌زد کنند، خاطرنشان کرد: در واقع آنها می خواهند با ایجاد هراس و نگرانی، زمینه ائتلاف یاد شده را فراهم کنند تا متحدانشان در معرض آسیب قرار نگیرند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، صهیونیست ها، فلسطین اشغالی