قمی مطرح کرد ؛

لزوم بزرگداشت روز جهانی قدس حتی در فضای مجازی

محمد قمی گفت: اینکه ملت ایران در شیوع ویروس کرونا فلسطین را فراموش نمی کند، خشم مستکبران را برانگیخته است.

خبرگزاری خانه ملت ؛ محمد قمی ضم تاکید بر لزوم بزرگداشت روز جهانی قدس حتی در فضای مجازی، گفت: حمایت از مردم فلسطین در آخرین جمعه ماه رمضان یک ارزش است، هدف اسرائیل از جنگ در فلسطین و نفوذ در بین مسلمانان ایجاد نفاق و تفرقه بین جهان عرب و کشورهای عرب اسلامی بود تا بتواند به اهداف شوم خود در منطقه دست پیدا کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که می‌خواهند اتحاد، همدلی و انسجام امت اسلامی را خدشه‌دار کرده و به نیات پلید خود دست یابند، باید بدانند ملت ایران آگاه تر و بیدار تر از هر زمانی جنایات اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی و پشتیبانی همه جانبه آمریکا و انگلیس و آل سعود را محکوم می‌کند.

قمی  با بیان اینکه جنایات رژیم اشغالگر قدس با سوءاستفاده از شرایط نابسامان منطقه ای و بین المللی تداوم دارد، مطرح کرد: هتک حرمت مسجد الاقصی، تداوم شهرک سازی، تلاش برای یهودی سازی کرانه باختری و قدس و محاصره انسانی غزه از آن جمله جنایت ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: آنچه که امروز در ایران و محور مقاومت در حال اتفاق است، یک جریان جهانی علیه سرمایه داری خونخواری است که تمامی ملت های جهان را آزار می دهد و شکل گیری جبهه مقاومت در فلسطین در برابر آمریکا و استکبار جهانی و سرمایه داری نمونه بارز این حرکت می باشد.

قمی  در پاسخ به این پرسش که احیا و ترویج دیدگاه‌های حضرت امام خمینی (ره) بر عهده چه کسانی است و سکوت این افراد چه خطراتی به دنبال خواهد داشت؟ تاکید کرد: این وظیفه به عهده کسانی است که در خط مقدم نظام هستند،این وظیفه برای سفیران نظام اسلامی فعال در روابط بین‌المللی هم باید وجود داشته باشد.

وی  با بیان اینکه امروز صهیونیسم هیمنه خود را از دست داده است، در ادامه افزود: آمریکا و متحدان خودفروخته آن قصد دارند تا برای رسیدن به اهداف شوم خود که همانا تضییع و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین است با ارائه طرحی ظالمانه و خصمانه حیات نامشروع دولت صهیونیستی را با نام "معامله قرن" مشروعیت بخشند.

قمی  بیان کرد: امروز نظام سرمایه داری بر جهان حکومت می‌کند و علم و اقتصاد دنیا را در اختیار دارد و با قدرت نظامی برای تحکیم و تحقق اهداف قدرت خود از جهان استفاده می‌کند.در این نظام سرمایه داری تعداد انگشت شماری از سرمایه داران خونخوار و زالوصفت تمام سرنوشت اقتصاد دنیا را تعیین می‌کنند و دلیل مبارزه آن‌ها با ملت ایران نیز پیشتازی ایران در مقابله با جریان‌های خطرناکی از جمله صهیونیسم جنایتکار است که این تهدیدی بسیار خطرناک برای نظام سرمایه داری به شمار می‌رود.

وی  با اشاره به موضوع بیماری کرونا تصریح کرد: ممکن است راهپیمایی روز قدس مانند سال‌های گذشته برگزار نشود،اما در این شرایط می‌توان از فضای مجازی استفاده کرد؛ اینکه ملت ایران در شیوع ویروس کرونا فلسطین را فراموش نمی‌کند، خشم مستکبران را برانگیخته است.

قمی  با بیان اینکه رسانه ها باید از روند دفاعی در برابر آمریکا و صهیونیسم خارج شده و به تهاجم به آمریکا و سردمداران استکبار بپردازند، تاکید کرد: امروز ایده، اندیشه و راه و روش جمهموری اسلامی به نفع ملت های دنیا و حتی ملت آمریکا است. باید رسانه ها، دانشگاهیان، متفکران به تحلیل قضایای پشت پرده سیاست های سرمایه داری آمریکا و متحدانش بپردازند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان