وکیلی مطرح کرد ؛

افغانستانی ها برادران مسلمان و زحمتکش ما هستند

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اقدام بشردوستانه ایران برای درمان افغانستانی های مبتلا به کرونا دسیسه دشمنان را نقش برآب کرد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمد علی وکیلی با اشاره به قدردانی وزیر خارجه افغانستان از اقدامات بشردوستانه ایران برای درمان مبتلایان به کرونا، اظهار داشت: شهروندان افغانستانی که در ایران حضور دارند، حقوق شهروندی مانند ایرانیان دارند و نه تنها خدمات درمانی و بهداشتی در ارتباط با کرونا بلکه در همه زمینه‌ها، افغانستانی‌های ساکن ایران از سایر خدمات نیز بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه افغانستانی‌ها برادران مسلمان و زحمتکش ما هستند، بیان کرد: آن‌ها از حقوقی در ایران برخوردار هستند و در طول تاریخ به رغم اینکه سعی شده تا حسن همجواری برهم بخورد، هم ایران و افغانستان همسایگان خوبی بوده‌اند.


عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامیافزود: فضاسازی هایی که پیرامون غرق شدن برخی از برداران افغانستانی در هریرود که مشخص نیست دسیسه کجاست؟ این موضوع مشکوک بود و برخی تلاش می کردند که از این اتفاق برای برهم زدن حسن همجواری ایران و افغانستان استفاده کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم و دولت ایران نگاه مثبتی نسبت به افغانستانی‌ها دارند و دولت‌های مختلف در ایران معقتدند که ایرانیان و افغانستانی‌ها از حقوق یکسانی برخوردار هستند.

وی  گفت: توافقی هم که اخیرا بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله رخ داده، اقدام مثبتی بود زیرا هر چقدر در افغانستان آرامش حاکم باشد، نتایج مثبت آن را در ایران شاهد خواهیم بود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افغانستان، بیماری کرونا، ویروس کرونا