محمدی مطرح کرد ؛

اصلاح سازوکار پیش فروش خودرو

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی می گوید در حال حاضر مصرف کننده اصلی نمی تواند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کرده و از آن بهره مند شود.

 خبرگزاری خانه‌ملت ؛ داود محمدی درباره مکانیسم خودروسازان برای پیش فروش خودرو، گفت: در گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره مشکلات و چالش های پیش روی صنعت خودروسازی، سازوکار وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان برای پیش فروش خودرو یکی از موارد تخلف شناسایی و این شرکت ها ملزم شدند با بسترسازی مناسب این روش ها را تغییر دهند، به گونه ای که در این طرح ها تنها مصرف کننده اصلی قادر به ثبت نام باشد.

شکایت های بسیاری درباره هک سایت‌های پیش فروش خودروسازان به کمیسیون اصل 90 مجلس واصل شده است

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازان باید با راه اندازی سامانه ای مناسب امکان ثبت نام مردم در طرح های پیش فروش را فراهم کنند، افزود: شکایت های بسیاری مبنی بر هک سایت‌های پیش فروش خودروسازان، به کمیسیون اصل 90 مجلس واصل و این موارد مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مصرف کننده اصلی نمی تواند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کرده و از آن بهره مند شود، اظهار کرد: اگرچه اتخاذ راهکارهایی مانند محدودیت در ثبت نام با استفاده از کد ملی می تواند تا حدودی از سوءاستفاده سودجویان جلوگیری کند، اما دست آنها کاملا از این طرح ها کوتاه نخواهد شد.

ادعای خودروسازان مبنی بر اصلاح سازوکار پیش فروش خودرو؛ واقعیت یا گزافه؟

نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: هرچند خودروسازان ادعا می کنند درصدد اصلاح مکانیسم ثبت نام خودرو هستند، اما در صورتی که همچنان روش های قبلی را در پیش گیرند و از اصلاح سازوکارها، خودداری کنند، قوه قضاییه باید به موضوع کند تا از تضییع حقوق مردم جلوگیری شود./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایران خودرو، بازار خودرو، بازارخودرو