نوروزی مطرح کرد ؛

گرامیداشت روز قدس یک حرکت عمیق و پرمعنایی

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: کشورهای عضو شورای همکاری اسلامی باید امروزه بیش از هر زمان دیگری با یکدیگر متحد شوند تا کشور مستقل فلسطین شکل گیرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسن نوروزی بااشاره به اهمیت روز جهانی قدس گفت: گرامیداشت روز قدس یک حرکت عمیق و پرمعنایی است که فقط شکل ظاهری آن راهپیمائی بوده است و در باطن ،موجب جاری شدن خون مقاومت در رگ‌های امت اسلامی شده است.

آرمان فلسطین به ادبیات مشترک امت مسلمان تبدیل شده است

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس مجلس دهم با تاکید بر اینکه نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس ابتکار امام خمینی (ره) بود که ماندگار شد، افزود: انقلاب اسلامی موجب تأمین و تقویت فرهنگ مقاومت در بین همه اقوام و همه مسلمان‌های جهان شد.می‌توان این گزینه امام خمینی(ره) گزینه‌ای راهبردی در ارتباط با مسایل ملت‌های منطقه دانست که البته این مسأله به موضوعی جهانی تبدیل شده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم با تاکید بر این که مسلمانان با اتکا به قدرت الهی و استفاده از ظرفیت‌های بالای خود به فلسطینی‌ها کمک می کنند، گفت: فلسطین با بهره گیری از هدایت‌های امام راحل و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به مقاومت رسیده و امروز مسأله و آرمان فلسطین به زبان و ادبیات مشترک امت مسلمان تبدیل شده است.

وی  با بیان اینکه روز قدس در قلوب تمام مسلمین جهان ریشه دوانده است ، ادامه داد: کشورهای عضو شورای همکاری اسلامی باید بیش از هر زمان دیگری با یکدیگر متحد شوند تا کشور مستقل فلسطین شکل گیرد؛ این مسئولیتی است که بر شانه‌های همه کشورهای مسلمان سنگینی می‌کند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تاکید بر اینکه برخی کشور ها با شعارهای حقوق بشری خود را مدافع انسان و انسانیت می‌دانند ، عنوان کرد: اما آنها حاضرند به خاطر تأمین منافع خود دست به هر جرم و جنایتی بزنند که نمونه بارز آن حمایت از رژیم کودک کش اسرائیل است.

عضومجمع نمایندگان استان تهران در مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ابتکار امام خمینی(ره) در اعلام روز جهانی قدس و ضرورت احیای آن در معرفی رژیم کودک کش اسرائیل به عنوان دشمن مشترک تمام ملت‌های منطقه سهیم بود و این باعث شد آمریکا و برخی کشورهای مرتجع و خائن منطقه تلاش کنند این واقعیت را تغییر دهند که تاکنون هم موفق نشده‌اند.

وی با بیان اینکه مسجدالاقصی و قدس همان فلسطین است که امنیت آن در گرو قدرت ، ایمان و فداکاری امت اسلامی و برخورداری از غیرت دینی است، تاکید کرد: با گسترش فعالیت های حامیان مردم فلسطین در فضای مجازی ،قطعا روز جهانی قدس امسال نیز تاثیرش را مانند گذشته حفظ خواهد کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، حقوق بشر، روز قدس، روزقدس، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها