نقوی حسینی مطرح کرد ؛

الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی و موج انتفاضه جدید

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم تاکید کرد که الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی موج انتفاضه جدید را به راه می اندازد.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ سیدحسین نقوی‌حسینی درباره اعلام موضع جدید محمود عباس مبنی بر توقف فوری هماهنگی های امنیتی با رژیم صهیونیستی گفت: رفتار و تصمیم اخیر تشکیلات خودگران فلسطینی که در ماه های اخیر به جایگاه حقیقی خود برای دفاع از حقوق ملت فلسطین بازگشته است، نشان می دهد که راهبرد سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی با بن بست مواجه شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی در این خصوص تاکید کرد: محمود عباس در هفته های اخیر اعلام کرده بود که در صورت اقدام رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، همه توافق‌ها با این رژیم و آمریکا لغو خواهد شد و به نظر می رسد حالا این اقدام رنگ عمل به خود گرفته است.

نقوی حسینی با بیان این که در شرایط امروز منطقه ابتکار عمل در دست جبهه مقاومت و مجاهدان در میدان است ، گفت: انتظار می رود تشکیلات خودگران به جبران رفتار خود در دهه گذشته در این رویه ثابت قدم باشد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی درباره پافشاری آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری تاکید کرد: در حال حاضر بالغ بر شش میلیون آواره فلسطینی در اردوگاه‌هایی داخل سرزمین‌های اشغالی و برخی کشورهای همسایه اسکان داده شده‌اند و قطعنامه‌های سازمان ملل که حق بازگشت را برای این فلسطینی‌ها محفوظ اعلام کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم با بیان این که با وجود تلاش آمریکا، امروز ابتکار عمل در دست مجاهدان در میدان منطقه است، تصریح کرد: اظهارات آمریکایی‌ها درباره الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی باید در حد حرف باقی بماند در غیر این صورت موجب شکل‌گیری یک انتفاضه جدید در سراسر سرزمین‌های اشغالی و منطقه می‎شود .

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خبرگزاری آناتولی به نقل از تلویزیون دولتی رژیم صهیونیستی گزارش داده است که دستور توقف فوری هماهنگی با اسرائیل از سوی محمود عباس به فرماندهان دستگاه های امنیتی فلسطین ابلاغ شده است. براساس این گزارش عباس به حسین الشیخ عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و ماجد فرج رییس دستگاه اطلاعاتی تشکیلات خودگردان که به طور منظم در تماس با رژیم صهیونیستی هستند، دستور داده است که تماس با این رژیم را قطع کنند. محمود عباس یک هفته پیش از این اعلام کرده بود که در صورت تداوم اقدامات رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، همه توافق‌ها با این رژیم و آمریکا لغو خواهد شد.

این گزارش همچنین تاکید کرده است که مسئولان رژیم صهیونیستی و برخی مقام های بین‌المللی تا این لحظه کوشیده اند، عباس را از تصمیم خود برای خروج از توافقنامه های امضا شده با واشنگتن و اسرائیل باز دارند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، دولت صهیونیستی، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها