کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

آمادگی کافی برای برقراری کلاس های آموزش به صورت حضوری و مجازی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش باید آمادگی کافی برای برقراری کلاس های آموزش به صورت حضوری و مجازی را داشته باشد تا در صورت اوج گیری احتمالی بیماری کوید-۱۹ در مهرماه و اعمال مجدد محدودیت های اجتماعی از برنامه آموزشی عقب نمانیم.

خبرگزاری خانه ملت ؛ جبار کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا همزمانی شیوع کرونا و H۱N۱ در پاییز مانع بازگشایی مدارس خواهد شد؟ گفت: بازگشایی مدارس منوط به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی است. اما از این فرصت باقی مانده تا مهرماه باید حداکثر استفاده را داشته باشیم و زیرساخت‌های لازم برای ارائه مطالب آموزشی از طریق فضای مجازی و شبکه شاد را بهبود بخشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلسبا بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در 4 ماه آینده غیر قابل پیش‌بینی است، اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش باید آمادگی کافی برای برقراری کلاس‌های آموزش به صورت حضوری و مجازی را داشته باشد تا در صورت اوج‌گیری احتمالی بیماری کوید-19 و اعمال مجدد محدودیت‌های اجتماعی از برنامه آموزشی عقب نمانیم.


وی  با تاکید بر اینکه امروز آموزش از نان شب هم برای خانواده‌ها مهم‌تر است، تصریح کرد: باید با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، آمادگی لازم بری ارائه مطالب آموزشی در هر شرایطی را داشته باشیم. اما اگر تصمیم به بازگشایی مدارس و تشکیل کلاس‌های آموزشی حضوری گرفتیم، باید باید برای حفظ سلامت دانش آموزان، پرسنل مدارس و خانواده‌ها تمام پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی به صورت کامل انجام شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، تجهیز مدارس، دانش آموزان، ویروس کرونا