ذوالقدر مطرح کرد ؛

نخستین جشنواره قرنطینه بی مرز

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم از برگزاری نخستین جشنواره "قرنطینه بی مرز" باهدف جمع آوری داستان های کوتاه گروه سنی دانش آموزی در سراسر جهان خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به برگزاری رویداد فرهنگی برگزاری جشنواره "قرنطینه بی مرز" که برای اولین بار باهدف جمع آوری داستان های کوتاه گروه سنی ۷ تا ۱۸ دانش آموزان ایرانی درتمامی جهان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره میان دانش آموزان داخل و فرزندان ایرانیان مقیم خارج از ایران برگزار می‌شود.

وی  اضافه کرد: این جشنواره با موضوعات مرتبط ایام قرنطینه و اهداف شاخص فرهنگی از جمله کشف استعدادهای برتر نویسندگی و بهبود آموزش‌های زبانی و ادبی و بسط توسعه فنون و تکنیک‌های داستان نویسی برگزار می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم با یادآوری دامنه برگزاری داخلی و بین المللی این جشنواره، عنوان کرد: این جشنواره به پاس قدردانی از زحمات مدافعان سلامت به موازات برای فرزندان مدافعان سلامت نیز طرح دارد.

وی  افزود: آثار ارزشمند در ۲جلد کتاب به چاپ خواهد رسید و در نمایشگاه سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی در حضور دستگاههای ذیربط و مدعوین و منتخبین از هردو اثر ارزشمند با برنامه‌ریزی دبیرخانه جشنواره انجام خواهدشد.

این نماینده مردم در مجلسبا بیان اینکه قطعا اثر فرهنگی این جشنواره در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود، گفت: پوسترهای این طرح نیز با تایید دستگاه‌های ذی‌ربط چه در داخل ایران و چه خارج از مرز ایران در بیش از ۶۵ کشور و ۸۰ نمایندگی با همکاری اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور اطلاع رسانی می‌شود.

ذوالقدر با یادآوری اینکه طرح مورد تایید دستگاه‌های ذی‌ربط فرهنگی قرار گرفت، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاونت امور فرهنگی و مرکز مطالعات و پژوهش، و اداره کل همکاری‌های فرهنگی امور ایرانیان خارج از کشور و موسسه فرهنگی نمایشگاه‌های ایران و مشارکت دارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم یادآور شد: مذاکراتی نیز با سازمان یونیسف و موسسه فرهنگی اکو انجام شده است که به محض اخذ مجوز درج لوگوی این دو سازمان نیز پوسترهای جشنواره در فضای مجازی هم رسانی خواهند شد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، مرز، ویروس کرونا