زارع مطرح کرد ؛

نقش سایت های اینترنتی در آشفتگی بازار خودرو، مسکن و ارز

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس دهم می گوید هرچند عده ای فضای مجازی را دارای ظرفیتی مناسب برای خرید و فروش خودرو می دانند اما باید برای استفاده از این پتانسیل در وهله نخست باید زمینه قانونی و شروط لازم را مشخص کرد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ رحیم زارع درباره نقش سایت‌های اینترنتی در آشفتگی بازار خودرو، مسکن و ارز، گفت: اگرچه متناسب نبودن تعادل عرضه و تقاضا موجب برهم خوردن بازار شده و سوداگران با احتکار خودرو، مسکن و ارز بازار را به دست گرفته و قیمت را تعیین می کنند، اما نمی‌توان نقش سایت های اینترنتی را نیز در گرانی روزهای اخیر نادیده گرفت که کاهش قیمت خودرو در هفته گذشته گواه این ادعا است.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس دهم افزود: با شیوع ویروس کرونا انتظار می‌رفت تقاضا برای خرید خودرو و ارز کاهش یافته در نتیجه قیمت ها نزولی شود اما با فعالیت دلالان در فضای مجازی نه تنها این امر محق نشد بلکه خودرویی مانند پژو ۲۰۶ به بیش از ۱۵۰میلیون و دلار به ۱۷هزاز تومان رسید.

نماینده مردم آباده در مجلس دهم اظهار کرد: ورود دستگاه های نظارتی موجب شد زمینه کمی سوءاستفاده سوداگران از بین رفته و قیمت ها کاهشی شود.
وی  اضافه کرد: هرچند عده‌ای فضای مجازی را دارای ظرفیتی مناسب برای خرید و فروش خودرو و مسکن می دانند اما باید برای استفاده از این پتانسیل در وهله نخست زمینه قانونی و شروط لازم را مشخص کرد تا این فضا به دست سوداگران نیافتد تا قیمت سازی انجام دهند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، شورای عالی فضای مجازی